Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zajímali se o elektronické cigarety

Karvinsko - Jednoho muže policisté zadrželi bezprostředně po vloupání do skladu, druhého tentýž den v Ostravě. 

V polovině ledna obvinili policisté 2. oddělení obecné kriminality Orlová dva muže (37 a 29 let) ze spáchání přečinu poškození cizí věci a zločinu krádeže. Je jim kladeno za vinu, že v období od 30. prosince loňského roku do letošního 14. ledna několikrát buď společně, nebo samostatně, násilně vnikli do skladů nacházejících se v oploceném areálu bohumínské firmy. Zde měli odcizit elektronické cigarety, jejichž cena byla předběžně vyčíslena na více než jeden milion korun. Škoda, kterou měli způsobit poškozením lehkých montovaných hal, byla odhadnuta na zhruba 160 000 korun. Opakovaně se měli vracet na místo činu, párkrát odešli s nepořízenou. Některé odcizené krabice se zničeným a rozsypaným zbožím byly nalezeny v areálu.

Již po prvním oznámení zahájili kriminalisté a bohumínští policisté rozsáhlé pátrání a prověřování. Výslechy svědků, desítky hodin strávených při vyhodnocování dokumentace a dalších indicií a v neposlední řadě spolupráce se strážníky je dovedla ke dvěma podezřelým mužům.

Jak se později ukázalo, důležitá byla také důsledná práce pracovníků ostrahy areálu. V neděli 14. ledna po půlnoci zaregistrovali neznámého muže, který před nimi začal utíkat. Kontaktovali  městskou policii, takže jako první přijeli na místo strážníci. Ti zajistili místo činu a zahájili pátrání po možném pachateli. Při této činnosti nalezli doklad totožnosti ležící na zemi a předali ho policistům obvodního oddělení, kteří dojeli vzápětí. Během chvíle byl také zadržen muž (37 let), kterému doklad patřil. Druhého muže (29 let) kriminalisté zadrželi během několika hodin v Ostravě.

Oba muži s kriminalisty spolupracovali částečně. Trestnou činnost nepopírali, ovšem nesouhlasili s výši způsobené škody. Rozporovali množství odcizeného zboží, dle jejich sdělení mělo jít o škodu v řádu desítek tisíc korun. Uvedli rovněž, že část cigaret již prodali. Zboží, které zpeněžit nestihli, vydali policistům. Vzhledem k značné škodě, kterou svým jednáním měli způsobit, jim hrozí trest odnětí svobody až na 8 let.

por. Mgr. Daniela Vlčková
oddělení tisku
9. 2. 2024

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem