Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

V Blatné vzorné řidiče a cyklisty policisté odměnili

Strakonice - Řídím, piju nealko pivo. 

Během léta se policisté v rámci celé republiky zapojují do akce „Řídím, piju nealko pivo“. Strakoničtí policisté preventivní akci uspořádali v tomto roce již podruhé. Poprvé v červnu ve Strakonicích, kdy do akce vzali také děti ze zájmového kroužku „Mladý policista“ (Řídím, piju nealko pivo - Policie České republiky) a podruhé v úterý 18. července, kdy vyrazili do Blatné. Ve městě růží se zaměřili nejen na řidiče, ale také cyklisty, protože občané Blatné bicykl velmi často používají pro svoji přepravu.  Policisté z dopravního inspektorátu, obvodního oddělení Blatná a strážník místní městské policie dopoledne dohlíželi na řidiče a cyklisty, zda neřídí pod vlivem alkoholu a dodržují pravidla silničního provozu. Cyklistům kontrolovali a připomínali povinnou výbavu jízdního kola, kterou tvoří:

  • přední odrazka bílé barvy
  • zadní odrazka červené barvy
  • dvě na sobě nezávislé brzdy
  • oranžové odrazky ve výpletu kol
  • oranžové odrazky na obou stranách pedálů

Jízdní kolo doplňujeme za snížené viditelnosti také o:

  • světlomet s bílým světlem
  • zadní svítilnu červené barvy

Ochranná přilba je ze zákona povinná pro cyklisty do 18 let.

Preventivní akce „Řídím, piju nealko pivo“ vznikla ve spolupráci Českého svazu pivovarů a sladoven s Policií České republiky na podporu prevence proti konzumaci alkoholických nápojů za volantem a běží již několik let. Cílem akce bylo upozornit na nebezpečí alkoholu nejen za volantem, ale i za řídítky jízdních kol.

Vzorným řidičům (bez prohřešku) policisté předali dárky v podobě nealkoholického piva a cyklistům navíc bílou a červenou odrazku. Během kontroly nebyl žádný řidič ani cyklista pod vlivem alkoholu. Silniční kontrola v Blatné se ale bez prohřešků neobešla. Pět řidičů se dopustilo přestupku – nepoužití bezpečnostního pásu nebo telefonování za volantem.

por. Mgr. Jaromíra Nováková

19. července 2023

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem