Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Čelní náraz dvou vozidel

Český Krumlov - Na místě zahynuly tři osoby. 

Včera k večeru přijal důstojník Integrovaného operačního střediska jihočeské policie oznámení o vážné dopravní nehodě na silnici I/39 u odbočky na obec Dolní Třebonín, kde se střela dvě osobní vozidla. Na místo byly vyslány všechny složky Integrovaného záchranného systému, kdy na českokrumlovští dopravní policisté následně zjistili, že v zmíněné křižovatce silnic I/39 a III/15535 jsou havarovaná dvě osobní motorová vozidla – Škoda Fabia a Škoda Octavia. Ohledání místa nehody a dalším šetřením zjistili, že řidič Škody Fabia (roč. 1971) jel od obce Dolní Třebonín, kdy pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy, vjel do křižovatky, kde se dostal do protisměru a čelně narazil do protijedoucí Škody Octavia, přijíždějící od obce Kosov.

Při uvedeném střetu se velmi těžce zranili řidič Škoda Fabia, řidička Škody Octavia (roč. 1998) a spolucestující sedící vpředu – muž (roč. 1959), kteří bohužel následkům polytrauma na místě podlehli a spolucestující, žena (roč. 1999) sedící vzadu byla ve velmi vážném stavu transportována do nemocnice.

Provoz na hlavní silnici, v úseku Kosov – Dolní Třebonín, byl na dobu několika hodin zcela uzavřen, kdy policisté odkláněli dopravu od kempu Štilec na silnici I/3 směrem k Velešínu a dále ke Kaplici – Nádraží a Český Krumlov.

S blížícím koncem prázdnin lze předpokládat zvýšený provoz na pozemních komunikacích, mnoho osob se bude vracet ze svých dovolených. Buďte opatrní, neriskujte a dodržujte rychlostní limity.

por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz

25. srpna 2022

Odkazy do noveho okna

Tragická DN u D. Třebonína 1.

Tragická DN u D. Třebonína 1. 

Detailní náhled

Tragická DN u D. Třebonína 2.

Tragická DN u D. Třebonína 2. 

Detailní náhled

Tragická DN u D. Třebonína 3.

Tragická DN u D. Třebonína 3. 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem