Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Dopravně bezpečnostní akce

MS Kraj - Výsledky dopravně bezpečnostní akce… 

V rámci preventivních opatření k zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu ve snaze zlepšit dopravně bezpečnostní situaci a snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikací policisté z krajské dopravní služby Ostrava dne 19. listopadu 2021 v odpoledních hodinách se zúčastnili dopravně bezpečnostní akce. Tato byla vyhlášena ve spolupráci jak s Krajským ředitelstvím Olomouckého kraje, tak s Jihomoravským krajem.

Dopravně bezpečnostní akce byla primárně zaměřena na kontrolu dodržování předepsané rychlosti jízdy motorových vozidel, dodržování zákazu předjíždění v místech, kde je zakázáno, ale také na požití alkoholu před jízdou či kontrola dálničních známek.

Do akce bylo zapojeno 18 policistů z krajské dopravní policie. Ti během pěti hodin zkontrolovali 151 vozidel a u 70 z nich bylo zjištěno přestupkové jednání. Mezi nejčastější prohřešky řidičů patří překročení rychlosti nebo chybějící dálniční známka na vozidle. Jako pozitivní zjištění však bylo, že mezi zkontrolovanými řidiči nebyl ani jeden, který za volant usedl a byl pod vlivem alkoholu či návykových látek.

Největší překročení rychlosti byla naměřena řidiči, který nesundal nohu z plynu a jel 196 km/h, přičemž povolená rychlost na daném úseku je 130 km/h. Za tento přestupek se bude řidič zpovídat správnímu orgánu.

dne 23. listopadu 2021

por. Bc. Eva Michalíková

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem