Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Zebra se za Tebe nerozhlédne!

KRAJ - Se začátkem školního roku budeme opět dohlížet na bezpečné přecházení vozovky. 

Nový začátek školního roku se kvapem blíží. Pro většinu žáků bude možná v mnohém jiný než ty předchozí. Na to by neměli pamatovat jen rodiče, ale i řidiči na silnicích. Spousta dětí si znovu musí po dlouhé době zopakovat bezpečné chování v dopravě a při přecházení vozovky.

Proto je tu opět již po několikáté preventivní projekt – Zebra se za Tebe nerozhlédne! Cílem projektu je preventivně působit na chodce a další účastníky silničního provozu. Je důležité, abychom si osvojili dodržování pravidel bezpečného přecházení vozovky. K tomu také patří i odbourání mýtu o absolutní přednosti chodců na přechodech pro chodce.

V prvních dnech nového školního roku budou policisté v blízkosti základních škol dohlížet na správné přecházení vozovky a dodržování pravidel silničního provozu. Děti budou upozorňovat na nebezpečí, které na ně může při nepozornosti číhat v dopravě. Na mnoha místech našeho kraje se můžete setkat i s policejními preventisty, kteří budou dětem za správné přejití přechodu pro chodce rozdávat dárky. Stejně jako každý rok se k nám připojí zástupci Zdravotní pojišťovny MV 211 a koordinátorka BESIP.

Na dohled u přechodů pro chodce pak budou navazovat další preventivní programy v rámci dopravní výchovy přímo v mateřských a základních školách. Pro tyto aktivity je určen pracovní sešit, kde se děti hravou formou naučí, jak se chovat bezpečně v roli chodce, cyklisty, cestujícího v MHD nebo spolujezdce v motorovém vozidle.

Více informací o projektu naleznete zde.

por. Bc. Jana Drtinová
27. srpna 2020

vytisknout  e-mailem