Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Ze zaměstnání odcizil přes 10 tun kovového odpadu

Bruntálsko - série vloupání do vozidel a další zprávy  

Vloupal se do dílny
Dosud neznámý pachatel v době od 5. do 8.3.2010 v Krnově na ulici Chářovská odstranil visací zámek na dveřích dílny kovovýroby a po vyražení dveří vnikl dovnitř. Odcizil digitální posuvné měřítko, dva elektromotory , převodovku čelní s motorem, čerpadlo, nerezové části stroje a různé polotovary z nerezového materiálu. Svým jednáním způsobil škodu přes 27 tisíc Kč. Šetří OOP Krnov.
  
Série vloupání do vozidel
Ve Dvorcích došlo v průběhu noci ze dne 7. na 8.3.2010 na různých místech k sérii 14 vloupání do osobních vozidel. Dosud neznámý pachatel násilně vnikl , buď po rozbití oken a nebo vypáčení zámku dveří do vozidel různých značek, ze kterých odcizil deset autorádií, reproduktory, dvě navigace, kabelku a další osobní věci majitelů. Způsobená škoda činí přes 137 tisíc Kč. Šetří OOP Horní Benešov.  
  
Neměla očištěné přední sklo vozidla a havarovala
V 6,55 hodin dne 9.3.2010 v Bruntále na ulici Ruská jela 20letá žena s vozidlem Peugeot a před jízdou si nedostatečně očistila přední okno auta. Proti slunci měla přes namrzlé okno špatný výhled a při průjezdu pravotočivou zatáčkou najela na obrubník. Za ním se přední části peugeotu střetla se sloupem veřejného osvětlení. Ke zranění osob nedošlo. Způsobená škoda činí 7 tisíc Kč.
 
Z prodejny neodnesl med
Bruntálští policisté šetří vloupání do prodejny medu ve Starém Městě. Dosud neznámý pachatel vypáčil okno prodejny a vnikl dovnitř. Z pokladny odcizil zásuvku s finanční hotovostí ve výši přes 8 tisíc Kč.
  
Zaměstnanec odcizil až přes 10 tun zůstatkového materiálu
Policisté z hospodářské kriminálky na základě svého šetření zjistili pachatele, který zcizoval ve svém zaměstnání kovový odpad, který odvážel do sběru. Odvezl přes 10 tun zbytkového materiálu.
Policejní komisař SKPV OHK Bruntál zahájil v úterý 9.3.2010 trestní stíhání 40letého muže pro přečin krádeže. Toho se měl dopustit tím, že jako dělník bruntálské firmy, který vyrábí ocelové výrobky, v době od ledna 2008 do 13.2.2010 zcizoval zůstatkový kovový materiál. Ten následně bez svolení a vědomí zaměstnavatele odvážel svým osobním vozidlem do sběrny. Většinou vyvezl celkem v 17 případech průměrně kolem 500 kg kovového odpadu. Peníze použil pro svou potřebu. Důvodem jeho jednání byl nedostatek finančních prostředků.
 
Elektromotory uschoval pod smrk a zakryl senem
Krnovští policisté spolu s kriminalisty objasnili vloupání do dílny v Krnově. 42letého pachatele během dvou hodin od spáchání činu v úterý 9.3.2010 zadrželi. Ve zkráceném přípravném řízení mu následně sdělili podezření z přečinu krádeže.
Toho se měl dopustit tím, že ráno v 06,00 hodin dne 9.3.2010 násilně vnikl po rozbití dveří do budovy dílny a odcizil tři elektromotory. Z místa činu odešel a odcizené věci uschoval pod smrk, kde je zakryl senem. Policisté je nalezli a vrátili majiteli. Způsobená škoda činí 2 tisíce Kč.
 
Z chaty vzal i čínské vázičky
V době od 2. do 9.3.2010 v Krasově dosud neznámý pachatel rozbil okno rekreačního objektu a vnikl dovnitř. Odcizil motorovou pilu, elektronické nůžky, vrtačku a hifi věž. To mu nestačilo a vzal si i sošku koně a čtyři čínské vázičky. Způsobená škoda činí přes 11 tisíc Kč.
 
Při placení vytrhla obsluze peníze z ruky
Dne 9.3.2010 oznámila 34letá žena policistům z Horního Benešova krádež peněz. Ve Dvorcích na benzínové čerpací stanici doposud neznámá pachatelka tmavší barvy pleti při placení zboží a následném vrácení obsluze vytrhla z ruky bankovku v hodnotě 2 tisíce Kč a utekla z prodejny. Během tohoto skutku další skupina pachatelů odcizila z regálu různé zboží. Způsobená škoda činí kolem 3 tisíc Kč.
 
Byl se koupat a přišel o auto
V Rýmařově v odpoledních hodinách v úterý 9.3.2010 si dal a uzamkl 59letý muž své osobní věci do skříňky na bazéně a šel se koupat. Toho využil dosud neznámý pachatel, který skříňku otevřel a z pověšené bundy odcizil klíče od osobního motorového vozidla Citroen, se kterým odjel. V automobilu měl poškozený také mobilní telefony, peníze, kabelku s doklady, platebními kartami a dalšími osobními věcmi. Způsobená škoda činí přes 300 tisíc Kč.
 
                                                                                 
komisař por. Bc. Tušková P.

pisbr@mvcr.cz

vytisknout  e-mailem