Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Na pošty chodil s pistolí v ruce

Dne 3. června 2009 dopoledne přišel na poštu v Soběšovicích podivný zákazník. Na hlavě měl nápadně hluboko do čela nasazenou čepici a vysoko vyhrnutý límec. Na očích měl tmavé brýle. Přistoupil k přepážce a ohromené úřednici předal lístek s textem, že je ozbrojen a že chce peníze. Pak vytáhl pistoli a zamířil na ni. Vyděšená žena mu předala 28 tisíc korun a pachatel pak odešel.  

Foto: PČR F-M  Vlastimil StarzykFoto: PČR F-M Vlastimil Starzyk

                      Dne 1. července 2009 dopoledne přijel na jízdním kole k poště v Ropici stejně oděný muž. Poštovní úřednice opět dostala lístek s totožným textem. Žena se ho lekla natolik, že od přepážky utekla a pachateli nezbylo, než odejít s nepořízenou. Podle zajištěných stop však bylo zřejmé, že se jednalo o stejného pachatele, který loupil měsíc předtím v Soběšovicích.
Dne 14. srpna 2009 přijel opět k poště v Sobešovicích muž stejného popisu a shodným způsobem se dožadoval vydání peněz. Tentokrát si odvezl více jak 30 tisíc korun.
Poté tentýž pachatel loupil na poštách v Horních Bludovicích a v Českém Těšíně odkud si odnesl přes 50 tisíc korun. Na poště v Dobraticích se snažil vzbudit dojem, že je Ukrajinec. Peněz se však nedočkal stejně jako na poště v Třanovicích a neuspěl ani, když šel loupit napodruhé na poštu v Českém Těšíně. Frýdecko-místečtí kriminalisté spolu s karvinskými kolegy obsadili několik vytipovaných pošt, které začali fyzicky střežit. Ve středu 3. února se dočkali. Na poštu v Horních Bludovicích přijel na kole muž, který, když přišel k přepážce, vytáhl pistoli a žádal rychlé vydání peněz. Poštovní úřednici však v té chvíli vystřídali karvinští policisté, kteří muže na místě zadrželi.
Šestačtyřicetiletého muže z malé obce na Frýdecko-Místecku obvinil vyšetřovatel ze zvlášť závažného zločinu loupeže. Ten se ke všem devíti přepadením pošt přiznal. V pátek 5. února jej soudkyně Okresního soudu ve Frýdku-Místku vzala do vazby, hrozí mu až 10 let vězení.

Ivan Žurovec

vytisknout  e-mailem