Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Události na Opavsku za den 24.1.2010-1.část

Podnapilí řidiči na Opavsku, dopravně-bezpečnostní akce a další...(5 případů) 

 

Zadržení podnapilého řidiče motorového vozidla v Hradci nad Moravicí

Dne 23.1.2010 policisté z obvodního oddělení PČR v Hradci nad Moravicí na základě vlastního zjištění zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu „Ohrožení pod vlivem návykové látky“, kterého se dopustil muž ročníku narození 1959 z Novojičínska tím, že v době kolem 22:15 hod. dne 23.1.2010 řídil po ulici Opavské v Hradci nad Moravicí osobní motorové vozidlo značky Škoda Favorit, a to po předchozím požití alkoholických nápojů, což prokázalo odborné měření dechovou zkouškou detekčním digitálním přístrojem Drager s naměřenými hodnotami 1,23 a 1,30 promile alkoholu v jeho dechu. Na výzvu se padesátiletý muž podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve) na protialkoholní záchytné stanici v Opavě, policisté zadrželi jeho řidičský průkaz a zakázali mu řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí. Věc je nadále v šetření.


Zadržení podnapilého řidiče motorového vozidla ve Vítkově

Dne 23.1.2010 v době kolem 22:30 hod. smíšená hlídka policistů z obvodního oddělení PČR Vítkov a strážníků Městské policie Vítkov stavěla a kontrolovala na ulici Oderské ve Vítkově řidiče osobního motorového vozidla značky Mazda 121, a to muže ročníku narození 1971 z Oder v okrese Nový Jičín. Na výzvu se tento řidič podrobil odborné dechové zkoušce detekčním digitálním přístrojem Dräger s pozitivním výsledkem a s naměřenou hodnotou 0,14 promile alkoholu v jeho dechu. Při opakované dechové zkoušce mu byla naměřena opět hodnota 0,14 promile alkoholu v dechu. Případ je nadále v šetření a osmatřicetiletému řidiči bylo zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí správního orgánu odboru dopravy příslušného Městského úřadu.


Zadržení podnapilého řidiče motorového vozidla v obci Velké Hoštice

Dne 24.1.2010 v době kolem 01:30 hod. bylo policejní hlídkou z obvodního oddělení PČR v Kravařích stavěno poblíže autobusové zastávky na ulici Opavské v obci Velké Hoštice osobní motorové vozidlo značky Renault Megane Scénic. Řidič automobilu byl vyzván k předložení dokladů potřebných k řízení a provozu vozidla, což učinil. Tímto bylo zjištěno, že řidičem je muž ročníku narození 1971 z Hlučína, který byl dále vyzván k provedení odborného měření na alkohol dechovou zkouškou detekčním digitálním přístrojem Dräger, kterému se podrobil a byla mu naměřena hodnota 0,21 promile alkoholu v jeho dechu. Opětovnou dechovou zkouškou mu byla naměřena hodnota 0,20 promile alkoholu v jeho dechu. Případ je nadále v šetření, osmatřicetiletému řidiči bylo zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí.


Dopravně bezpečnostní akce v okrese Opava

V době od 22:00 hod. dne 23.1.2010 do 02:00 hod. dne 24.1.2010 proběhla na teritoriu Územního odboru Policie České republiky Opava dopravně bezpečnostní akce zaměřená na vše, co se týká bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. 22 policistů okresu Opava (policisté z jednotlivých obvodních oddělení a z dopravního inspektorátu) zkontrolovali 183 řidičů motorových vozidel, kdy bylo zjištěno 40 různých dopravních přestupků (rychlá jízda, nepřipoutání se bezpečnostním pásem, telefonování během jízdy...). U 3 řidičů bylo zjištěno požití alkoholických nápojů před řízením motorového vozidla, jak je výše uvedeno.


Vloupání do motorového vozidla na ulici Šrámkové v Opavě-Kateřinkách – neznámý pachatel

Dne 24.1.2010 v době od 01:50 hod. do 02:05 hod. neznámý pachatel spáchal na sídlištním parkovišti ulice Šrámkové v Opavě-Kateřinkách přečin „Krádež“ tím, že po rozbití skleněné výplně okna předních dveří vnikl do zde zaparkovaného motorového vozidla značky Rover, ze kterého odcizil pánskou koženou peněženku černé barvy v hodnotě 1.000,- Kč s finanční částkou na hotovosti 2.500,- Kč a s různými osobními doklady, kdy na vozidle způsobil škodu ve výši 3.000,- Kč. Poškozenému muži ročníku narození 1976 z Opavy-Kylešovic tak byla způsobena celková škoda ve výši 6.500,- Kč. Případ šetří policisté z obvodního oddělení PČR v Opavě.

vytisknout  e-mailem