Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Pracovní úraz

Muž utrpěl vážná poranění. 


Kopřivničtí  policisté se zabývají okolností  pracovního úrazu, ke kterému  došlo v pátek 8. ledna letošního roku v areálu jedné společnosti ve Štramberku na Novonjičínsku. Šestatřicetiletý zaměstnanec společnosti krátce přes osmou ráno odešel z objektu velína  na pravidelnou obchůzku pecí na spalování vápence. Pravděpodobně  při navážení antracitu k  násypovému zvonu došlo k přimáčknutí  muže zavážecím vozíkem. V tomto případě se  jedná o automaticky  řízený proces s pravidelnými intervaly. Po události ještě  poškozený sám odešel do objektu velína. Zde spolupracovníkovi  stačil sdělil, že  jej přimáčknul navážecí vozík. Poté  upadl do bezvědomí a z místa byl přivolanou sanitkou záchranné  služby převezen do novojičínské nemocnice. Následně byl  převezen  do nemocnice v Ostravě-Porubě. Jakmile tomu dovolí jeho zdravotní  stav  bude ve věci vyslechnut policisty.
 

Stalo  se ...
 

Zatajení  nálezu
 
Z přečinu zatajení věci je podezřelý osmadvacetiletý mladý muž ze Studénky. Policisté mu kladou za vinu, že si na počátku ledna letošního roku u budovy jedné společnosti ve Studénce, ponechal nalezené věci. Jednalo se o několik kusů  papírových krabic s plastovými  přípravky k opravě  defektů kol. Nalezené věci v hodnotě 17 tisíc korun si  uschoval  s tím, že je dále použije pro svou vlastní potřebu. Krabice s obsahem  byly u podezřelého zajištěny a následně předány  zástupci poškozené společnosti.  Muž je prošetřován na  svobodě a hrozí mu až jeden rok odnětí  svobody.
 

Řidič měl zpronevěřit  tržbu
 
Pro zpronevěru v těchto dnech prošetřují  novojičínští  kriminalisté jednatřicetiletého muže z Bílovecka. Podezřelý  muž si  měl v březnu minulého roku ponechal pro svou potřebu  inkasovanou tržbu za  prodané pekařské výrobky. Muž u poškozené  společnosti pracoval jako řidič a  zpronevěřit měl přes  35 tisíc korun.

vytisknout  e-mailem