Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Při zatýkání se zastřelil

Nebezpečný pachatel se odmítl vzdát a raději se sám zastřelil. Když policisté vyrazili dveře, nalezli 55letého muže s prostřelenou hlavou v kanceláři bývalé šachty ve Sviadnově.  

Foto: Deník /Martin Šrubař - areaál kde se nacházela kancelář muže, který se zastřelilFoto: Deník /Martin Šrubař - areál kde se nacházela kancelář muže, který se zastřelil

    
       Dva týdny pátrali frýdecko-místečtí kriminalisté po nebezpečném pachateli trestného činu vydírání. Včera dne 22. dubna v šest hodin ráno si pro něj kriminalisté přišli do objektu bývalé šachty ve Sviadnově. Okna do kanceláře, kterou delší dobu podezřelý muž obýval, byla zatemněna. Když policisté zaklepali na zamčené dveře a představili se, zeptal se jich hledaný muž ještě jednou kdo jsou. Znovu se představili jako policisté a vyzvali ho k otevření dveří. Najednou se však z místnosti ozval výstřel. Kriminalisté budovu obklíčili a přivolali zásahovou jednotku. Když za necelou půlhodinu vyrazili policisté dveře, nalezli hledaného muže na zemi s prostřelenou hlavou. Přivolaný lékař už  jen konstatoval smrt. Pětapadesátiletý muž z Frýdku-Místku nebyl policií neznámý. Figuroval v několika případech trestné činnosti i jako podezřelý, šlo většinou o trestné činy  podvodů. Tělo zastřeleného podnikatele bylo převezeno k soudní pitvě.

Ivan Žurovec

vytisknout  e-mailem