Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Bezpečná doprava budoucnosti

KRAJ – Ocenili jsme výherce krajského kola výtvarné a literární soutěže. 

Stejně tak jako i v uplynulých letech, vyhlásil Tým silniční bezpečnosti (Markétina dopravní výchova) ve spolupráci s Policií ČR, výtvarnou a literární soutěž s dopravně bezpečnostní tématikou.

Letošním tématem byla bezpečná doprava budoucnosti a úkolem mladých umělců bylo ztvárnit téma obrázkem, básničkou nebo jakýmkoliv uměleckým způsobem. To už vše záleželo na fantazii autorů. Někteří pojali soutěž ještě kreativněji a dílo vytvořili pomocí 3D pera, na plátno nebo vymysleli svůj vlastní komiks. Ty nejlepší autory jsme v rámci Středočeského kraje ocenili a jejich díla poslali do republikového kola, kde mají možnost uspět ještě jednou.

Soutěž probíhala od března do konce dubna a byla rozdělena do 4 kategorií, 3 kategorií výtvarných a 1 kategorie literární bez rozdílu věku. V I. kategorii soutěžili ti nejmenší, děti z mateřských škol,  II. kategorie patřila žákům 1. stupně základních škol a III. kategorie žákům 2. stupně základních škol.
Vzhledem k tomu, že 3 díla byla natolik specifická, vytvořena 3D perem, rozhodli jsme se tyto tři autory odměnit speciální cenou.

Na oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Středočeského kraje se sešlo několik desítek děl, které pak komise vyhodnotila a ty nejlepší, v tomto případě 9 slečen a 4 chlapce a ocenila nejen diplomem, ale i hodnotnými dárky, které putovaly za výherci do MŠ Sluníčko Milovice, MŠ Šamotka Rakovník, ZŠ Dobříš, ZŠ T. G. M. Mnichovice, ZŠ Kostelec nad Labem, ZŠ Kostomlaty nad Labem, ZŠ Václava Havla Poděbrady, ZŠ Jiráskova Benešov, ZŠ Načeradec a ZŠ Hořovice.  

Všem výherkyním a výhercům gratulujeme k jejich umístění v krajském kole soutěže a přejeme mnoho štěstí i v kole republikovém.

por. Mgr. Pavel Truxa
tiskový mluvčí
15. května 2024

vytisknout  e-mailem