Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Opilým řidičům z auta „pomohli“ policisté

PARDUBICKO – Dva případy jako přes kopírák řešili policisté z pohotovostního a eskortního oddělení jen pár hodin po sobě. 

Řidiči nejprve sáhli po láhvi s alkoholem, poté usedli za volant. Když je policisté odhalili, ani trochu se jim nechtělo zastavit a podrobit se kontrole. Policisté oba aktéry po předchozích výzvách z vozidla vytáhli za použití donucovacích prostředků. Oba šoféři byli silně pod vlivem alkoholu. Oba případy se přitom odehrály jen několik hodin po sobě.

První z nich řešili policisté v pátek okolo desáté hodiny večer v Bělehradské ulici. Na první pohled je zaujal nejen podivný styl jízdy, ale vozidlo navíc mělo proražené obě levé pneumatiky. Policisté se proto rozhodli vozidlo zastavit a řidičku zkontrolovat. Ta však na opakované výzvy nereagovala a ve stylu „brzda, plyn“ pokračovala dál. Policisté následně využili situace, kdy 46letá řidička zastavila a s použitím donucovacích prostředků ji vytáhli z vozu. Následná dechová zkouška byla pozitivní s výsledkem bezmála 1,8 promile alkoholu v dechu.

Jen o čtyři hodiny později řešili policisté ze stejného oddělení obdobný případ, tentokrát v Pražské ulici, kde si všimli pomalu jedoucího a kličkujícího vozidla. Ani tento řidič ale na jejich výzvy nereagoval, proto se mu rozhodli zahradit cestu služebním vozidlem. Policisté poté 46letého řidiče vytáhli z vozu a provedli u něj dechovou zkoušku, která byla pozitivní s výsledkem téměř 2,8 promile alkoholu v dechu.

Oba řidiči jsou podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na 1 rok.

9. února 2024
por. Mgr. Iveta Kopecká
tisková mluvčí Policie ČR Pardubického kraje

vytisknout  e-mailem