Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Kontrola chat na Mšensku

MĚLNICKO - Policisté zkontrolovali na Kokořínsku více než 100 rekreačních objektů. 

Každoročně po ukončení letní a podzimní sezóny pobytu majitelů v chatařských oblastech zůstávají jejich chaty opuštěné a často přilákají nezvané návštěvníky. Z těchto důvodů se policisté snaží této trestné činnosti předejít, a to kontrolní činností policejních hlídek v těchto rekreačních lokalitách, jak v denních, tak i v nočních hodinách.

Policisté Obvodního oddělení Mšeno provedli minulých dnech akci na kontrolu chat a chalup ve svém teritoriu. Při kontrolách jim byl nápomocen i napadnutý sníh, podle kterého na první pohled poznali, zda se v blízkosti obydlí někdo nepohyboval.  V chatových oblastech zkontrolovali více než 100 rekreačních objektů. Zaměřili se zejména na dveře, okenice, zámky a ostatní přilehlé prostory v okolí. Při službě ve špatně dostupných místech využili novou policejní čtyřkolku. Nebyly shledány stopy po vloupání a ani nebylo zjištěno žádné poškození nebo užití násilí při vniknutí do objektu. Na území kontrolovaných rekreačních oblastí se nepohybovala ani žádná podezřelá osoba.

Policisté Obvodního oddělení Mšena vyzývají občany, pokud uvidí pohyb podezřelé osoby v teritoriu jejich obvodu, ať to neprodleně oznámí přímo místní policejní hlídce na telefonním čísle 702 208 805, která vše prověří.

Pro úspěšné pátrání po pachateli vloupání je pro policisty PČR podstatná doba oznámení, kdy k vloupání došlo. Pokud poškozený uvede, že byl na chatě naposledy v listopadu a vloupání zjistí a oznámí v březnu následujícího roku, je téměř jisté, že stopy, které pachatel na místě zanechal, budou z velké části znehodnoceny nebo nebude možné je vůbec vyhledat a zajistit. Čím dříve se policisté o vloupání dozvědí, tím je větší šance, že bude pachatel dopaden. Proto je vhodné dohodnout se se sousedy na pravidelných kontrolách chat a chalup.

Chataře, kteří se ve svých objektech i přes nepříznivé počasí zdržovali, policisté upozornili na správné zabezpečení chat a chalup  a seznámili je s  preventivním projektem „Zabezpečte se! Chraňte majetek sobě i svým sousedům“ .

Na závěr několik rad pro chataře k zajištění objektů:

  • zabezpečte si rekreační objekt především certifikovanými mechanickými zábrannými prostředky, jako je například bezpečnostní zámkový systém, bezpečnostní dveře, mříže a uzamykatelné okenice
  • věnujte při zabezpečení pozornost i menším oknům na verandě, u sklepů a sociálních zařízení
  • cennější věci rozhodně nenechávejte přes zimu v rekreačním objektu, ale odvezte do bezpečí
  • nechlubte se před neznámými lidmi majetkem uloženým v objektu
  • pro případ vloupání si pořiďte fotodokumentaci cenných věcí
  • při podezření z vykradení chaty, nikdy zásadně nevstupujte do objektu, neboť by se zde mohl nacházet ještě pachatel, nikdy neuklízejte a neprovádějte
  • vlastní dokumentaci po zlodějích, ale okamžitě vloupání neprodleně oznamte na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158.

Podobné akce budou i nadále pokračovat.

por. Mgr. Markéta Johnová
26.1.2024

 

Odkazy do noveho okna

Kontrola chat

Kontrola chat 

Detailní náhled

Kontrola chat

Kontrola chat 

Detailní náhled

Kontrola chat

Kontrola chat 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem