Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Monitorujeme vyjádření na sociálních sítích

OLOMOUCKÝ KRAJ - Ve dvou případech již policisté zahájili úkony trestního řízení. 

Policisté napříč Olomouckým krajem důsledně monitorují dění na sociálních sítích a bezodkladně se věnují každému podnětu souvisejícímu s výhružnými příspěvky či projevy sympatií se střelbou na FF UK v Praze. Ve dvou případech již zahájili úkony trestního řízení.

Během druhého vánočního svátku jsme přijali oznámení o příspěvku na sociální síti, v rámci kterého měl pisatel vyzývat ostatní k vyjádření souhlasu s vystřílením vlády. Osmatřicetiletého autora ze Šternberska policisté krátce na to vypátrali a ještě téhož dne jim k věci podal vysvětlení. Vzhledem ke zjištěným skutečnostem zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu šíření poplašné zprávy.

I devětapadesátiletý muž z Olomouce skončil z důvodu svého vyjádření na sociální síti v rukou kriminalistů. Jen den po tragické události na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy měl na sociální síť umístit příspěvky, ve kterých měl schvalovat jednání střelce. I v tomto případě zahájili olomoučtí kriminalisté úkony trestního řízení, tentokrát pro podezření ze spáchání přečinu schvalování trestného činu.

por. Bc. Petra Vaňharová
29. prosince 2023

vytisknout  e-mailem