Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Podvodník vydávající se za kamarádku

KROMĚŘÍŽSKO: Vylákal dvě stě jedenáct tisíc korun. 

Kriminalisté prověřují podvod spáchaný na ženě z Kroměřížska, od které podvodník vylákal údajnou výhrou v soutěži dvě stě jedenáct tisíc korun.

Koncem října přišla čtyřiašedesátileté ženě zpráva z podvodného profilu vystupujícího pod jménem kamarádky s žádostí o zaslání jejího telefonního čísla. Po jeho odeslání ji domnělá kamarádka ve zprávě odpověděla, že její telefonní číslo bylo vylosováno jako výherní jedné ze soutěží známého internetového portálu. Mělo se jednat o výhru ve výši dvaadvacet tisíc korun. Na výzvu se přihlásila do internetového bankovnictví, odkud v průběhu komunikace nevědomě potvrdila v šesti platbách převod svých úspor na cizí účet. „Kamarádka“ ji ujistila, že jde o běžný postup. Po kontrole svého účtu ale zjistila, že je na nule. Údajná známá se odmlčela a přestala komunikovat. Po telefonickém kontaktování skutečné kamarádky zjistila, že se stala obětí podvodu. Proto se neprodleně obrátila na policii.

Podvodníkovi v případě jeho dopadení hrozí za trestné činy podvod, neoprávněný přístup k počítačovému systému a neoprávněný zásah do počítačového systému nebo nosiče informací a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku až osm let za mřížemi.

28. listopadu 2023, por. Radomír Šiška, DiS.

vytisknout  e-mailem