Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Dopravní nehoda na dálnici D5 s tragickými následky

BEROUNSKO – Řidiče z jednoho havarovaného vozidla přejel zatím nezjištěný řidič kamionu. 

Dnes, ve čtvrtek 26. října 2023, okolo třetí hodiny ranní, vyjížděly všechny složky integrovaného záchranného systému k dopravní nehodě, k níž došlo na 14,5. km dálnice D5 ve směru na Prahu.

Podle prvotního šetření na místě a na základě svědectví policisté zjistili, že k události došlo pravděpodobně tak, že řidič osobního vozidla z přesně nezjištěných příčin havaroval do středových svodidel, po nárazu do nich na moment opustil auto, poté se do něj vrátil a v tu chvíli do havarovaného automobilu narazila dodávka. Vlivem toho byl řidič z osobního vozidla vymrštěn na těleso dálnice, kde ho přejela zatím nezjištěna nákladní souprava.

Řidiči bohužel už nebylo pomoci, neboť utrpěl natolik závažná zranění a na místě zemřel.

Touto tragickou událostí se zabývají berounští kriminalisté, kteří u zemřelého nařídili soudní pitvu a budou zjišťovat veškeré okolnosti dopravní nehody a její přesnou příčinu. Zároveň pátrají po řidiči nákladní soupravy, který ležícího muže na tělese dálnice přejel, aniž by o tom zřejmě věděl a byl si této skutečnosti vědom.

V této souvislosti se obracíme s žádostí o pomoc na všechny svědky, kteří viděli průběh dopravní nehody nebo mají k ní jakékoliv informace, aby nás kontaktovali na lince tísňového volání 158.

Doprava na dálnici D5 ve směru na Prahu byla zcela zastavena do ranní půl sedmé, kdy byl provoz obnoven levým jízdním pruhem a několikakilometrové kolony se mohly postupně rozjet. V půl osmé byly průjezdné dva jízdní pruhy. O dvě hodiny později, tj. v půl desáté, byla dálnice plně zprovozněna bez jakýchkoliv omezení.

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
26. října 2023

vytisknout  e-mailem