Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Řidič nákladního vozu obviněn

OLOMOUC - Za přečin obecného ohrožení z nedbalosti hrozí 65letému cizinci v krajním případě až osm let za mřížemi. 

Aktualizace 8. března 2024:

Olomoučtí kriminalisté ukončili vyšetřování srážky osobního vlaku s nákladním vozidlem, ke které došlo 17. října loňského roku na železničním přejezdu v Divišově ulici v Olomouci. Kriminalisté předali okresnímu státnímu zástupci spis s návrhem na podání obžaloby na 65letého řidiče nákladního vozidla, kterému hrozí za přečin obecné ohrožení z nedbalosti trest odnětí svobody na dvě léta až osm let nebo peněžitý trest.

por. Mgr. Libor Hejtman
8. března 2024

-----------------------------------------------------

V případu dopravní nehody na železničním přejezdu v olomouckých Bělidlech, ke které došlo v úterý 17. října krátce před půl devátou ranní, již padlo obvinění. Včerejšího dne zahájili kriminalisté územního odboru Olomouc trestní stíhání 65letého cizince, kterého obvinili ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti.

Obviněný se jakožto řidič nákladního vozidla Scania s návěsem, jedoucí od Hodolan k Pavlovické ulici, pravděpodobně plně nevěnoval řízení a na železniční přejezd měl vjet na červenou. Následně došlo ke střetu s právě projíždějícím osobním vlakem mířícím od Velké Bystřice k olomouckému hlavnímu nádraží. V danou chvíli v něm cestovalo zhruba třicet osob. Vlivem nárazu se oddělil návěs od tahače, jehož nádrž zachvátil požár. Plameny se rozšířily na celou nákladní soupravu, osobní vlak a automobil, který přijel k přejezdu v opačném směru než nákladní vozidlo. Nehoda si vyžádala zranění řidiče nákladního auta, vlakvedoucího a nejméně šesti osob cestujících ve vlaku. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena přes 30 milionů korun.

Trestní stíhání obviněného probíhá na svobodě. V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let nebo peněžitý trest.

por. Bc. Petra Vaňharová
19. října 2023

vytisknout  e-mailem