Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Kriminalisté obvinili dalšího muže z majetkové trestné činnosti

KLADENSKO - Vloupal se do více než dvou desítek sklepních kójí a tří vozidel. 

Kladenským kriminalistům, kteří se zabývají majetkovou trestnou činností, se podařilo ustanovit pachatele vloupání do sklepních kójí a vozidel. Objasnili tak několik případů.

Na základě jejich důkladného šetření a vyhodnocování zjistili, že podezřelým je 31letý muž. Ten se vloupal do více než 20 sklepních kójí v ulicích Pražská, Varšavská, V Bažantnici a Hřebečská v Kladně, z nichž odcizil různé druhy nářadí, oblečení, proutěné zboží, matrace, zrcadla a elektroniku. Sklepní kóje nebyly jeho jediným cílem. Zaměřil se také na automobily, které byly zaparkovány v Arménské ulice v Kladně. U všech rozbil okénko, kterým se mu podařilo dostat dovnitř, a posléze z nich odcizil vše, co našel. Hodily se mu kromě oblečení také batohy, knihy, psací potřeby, elektronika a spoustu dalších věcí.

Po veškerých služebních úkonech vyšetřovatelka služby kriminální policie zahájila proti muži trestní stíhání a obvinila ho ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže v jednočinném souběhu s přečinem porušování domovní svobody.

Svým jednáním způsobil poškozeným celkovou škodu ve výši téměř 60 tisíc korun.

Obviněnému hrozí v případě pravomocného odsouzení až pětiletý pobyt za mřížemi.

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
9. srpna 2023

vytisknout  e-mailem