Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Dvakrát řídil pod vlivem alkoholu

SVITAVSKO - Při kontrole se navíc řidič choval velmi nevybíravým způsobem. 

Poněkud nestandardním způsobem se choval řidič, kterého policisté z dopravního inspektorátu kontrolovali začátkem července na Svitavsku. Policisté řidiče zastavili krátce po poledni při běžné silniční kontrole. Už od jejího začátku byl řidič velmi podrážděný a policistům neustále vyčítal, že ho vůbec zastavují. Jeho slovní projev pak během konverzace gradoval a policisty se dokonce snažil několikrát ponížit. Policisté téměř okamžitě z mužova chování pojali podezření, že je pod vlivem alkoholu, k čemuž se během peprného rozhovoru několikrát i sám přiznal.

Po několika nepovedených pokusech se 53letému řidiči nakonec podařilo absolvovat dechovou zkoušku na alkohol, která podezření policistů potvrdila a překonala dokonce odhad samotného řidiče. Ten se tipoval na 1,34 promile, avšak na přístroji se objevila hodnota 2,3 promile alkoholu v dechu.

Policisté celou událost zadokumentovali a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Řidiči v tomto případě rozhodně nepomůže ani skutečnost, že ho policisté za stejný delikt řešili už o dva dny dříve, kdy mu dechová zkouška prokázala přes 1,3 promile alkoholu v dechu. 

S ohledem na sled těchto dvou událostí policisté věc konzultovali se státním zástupcem a řidiče poučili, že pokud v tomto ohledu bude i nadále porušovat zákon a ohrožovat ostatní účastníky silničního provozu, bude mu na místě zabaveno vozidlo.

V případě pravomocného odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz řízení.

26. července 2023
por. Mgr. Iveta Kopecká
tisková mluvčí Policie ČR Pardubického kraje

vytisknout  e-mailem