Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Opakovaně se dopouštěl krádeží

KOLÍNSKO – Skončil ve vazbě. 

Kolínští kriminalisté objasnili celkem 10 případů krádeží, které měl na svědomí 36 letý muž.

Vyšetřovatel proti němu zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kdy u několika skutků se jednalo o pokračující trestný čin.

Toho se dopustil tím, že v několika případech od poloviny září minulého roku do současnosti vstoupil do volně přístupných objektů, kde ze svrchníků, batohů, popřípadě i ze stolů odnášel nejen peněženky s veškerým obsahem, ale i elektroniku. Peněženky následně prohledal a vyjma finanční hotovosti a platebních karet je odhazoval na různých místech. Platební karty pak následně použil k výběru hotovosti či bezhotovostní platbě a ve chvíli, kdy mu nebyl umožněn další výběr či provedení platby, se jich taktéž zbavoval. V jednom případě odcizil i jízdní kolo, které si v areálu firmy na Kolínsku zajistil majitel lankovým zámkem. Svým jednáním způsobil celkovou škodu v částce bezmála 90 tisíc korun.

Nyní mu za uvedené činy v případě pravomocného odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta a na rozhodnutí soudu si vyčká ve vazbě.

por. Bc. Adéla Fialová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
2.3.2023

vytisknout  e-mailem