Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Nález mrtvého muže byl kvalifikován jako zvlášť závažný zločin vraždy AKTUALIZACE

PLZEŇ - Nyní již znají totožnost mrtvého, jehož tělo bylo nalezeno v řece Berounce, a hledají svědky, kteří muže na obrázcích naposledy viděli nebo s ním byli v kontaktu, aby informace oznámili na tísňové lince 158. Svědectví občanů by kriminalistům mohlo výrazně pomoci při objasňování tohoto případu. 

AKTUALIZACE - Po více než roce intenzivní práce policistů ze speciálně ustanoveného vyšetřovacího týmu, který se zabýval objasněním trestného činu vraždy z ledna roku 2023, kdy bylo v řece Berounce v Plzni nalezeno mrtvé lidské tělo bez některých jeho částí, se nám podařilo tento poslední případ vraždy objasnit. Ve čtvrtek 29. února 2024 zadrželi kriminalisté v Plzni podezřelého dvaačtyřicetiletého muže, kterého následně vrchní komisař obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Poté byl ze strany vrchního komisaře podán podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, což soudce dnešního dne akceptoval a obviněný muž je tedy stíhán vazebně.

S ohledem na objasnění skutku jsme z původní tiskové zprávy smazali fotografie oběti. S ohledem na probíhající vyšetřování nebudeme k případu uvádět bližší informace. 

mjr. Mgr. Pavla Burešová
2. března 2024

     Kriminalisté dne 12. ledna 2023 zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu vražda. Téhož dne dopoledne bylo v řece Berounka v Plzni nalezeno tělo bez hlavy muže nezjištěné totožnosti.
     V těchto dnech je totožnost neznámého již známá. Jedná se o dvaatřicetiletého cizince a kriminalisté se nyní obracejí na veřejnost a hledají svědky, kteří muže na obrázcích naposledy viděli nebo s ním byli v kontaktu, aby informace kdy, kde a případně s kým byl spatřen, oznámili na bezplatné tísňové lince Policie České republiky 158 nebo na kterékoliv policejní služebně. Svědectví občanů by kriminalistům mohlo výrazně pomoci při objasňování tohoto případu.   

por. Mgr. Dagmar Brožová
7. února 2023 

vytisknout  e-mailem