Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

POL POINT - kontaktní místo policie

V Plzeňském kraji může veřejnost komunikovat s policií moderním a rychlým způsobem, a to prostřednictvím Pol Pointu. 

 

polpoint.png 

ZAVEDLI JSME MOŽNOST MODERNÍHO, RYCHLÉHO A EFEKTIVNÍHO ZPŮSOBU KOMUNIKACE OBČANA S POLICIÍ

Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje zvýšilo dostupnost poskytovaných služeb při plnění úkolů v oblasti veřejného pořádku a trestního řízení. Nabízíme občanům novou a moderní formu komunikace veřejnosti s policií. Jedná se o technické řešení, které slouží k podání oznámení jakéhokoliv protiprávního jednání.

 Vše můžete oznámit prostřednictvím systému POL POINT.

Komunikace prostřednictvím kontaktního místa Pol Point je dalším způsobem, jak podat nebo doplnit již podané oznámení o protiprávním jednání, a to online pomocí videokonferenčního systému. Komunikace je možná jak prostřednictvím bezobslužných kontaktních míst Pol Point, která byla zřízena ve vybraných obcích Plzeňského kraje, tak přímo z místa pobytu oznamovatele prostřednictvím vlastního počítače, tabletu, nebo chytrého mobilního telefonu s připojením k internetu.

Videokonferenční zařízení je obsluhováno zkušeným policistou z centrálního místa - z oddělení příjmu trestního oznámení (OPTO), který provádí zápis oznámení. Přenos komunikace je šifrován a ukládán na záznamové zařízení. Občan je před zahájením úkonu poučen a upozorněn na pořizování nahrávky. Díky Pol Pointu tedy oznamovatel nemusí vstoupit do fyzického kontaktu s policisty nebo opustit místo svého bydliště. 

Technické řešení Pol Point zvyšuje také ochranu obětí trestných činů. Právem oběti je ochrana před sekundární újmou, která může vzniknout z obavy z přístupu policistů nebo ze samotného procesu řízení. Kvůli strachu z odsouzení okolím nebo ovlivněním předsudky poškození často čin ani neoznámí. 

Komunikace prostřednictvím videokonference Pol Point je v souladu s platnými zákony. Pol Point nenahrazuje tísňové volání!

V případě tísně, ohrožení života či zdraví je nutné volat tísňovou linku 158.

vytisknout  e-mailem