Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Silnici zaměnil za závodní dráhu

KLATOVSKO – Klatovští dopravní policisté změřili řidiče vozidla, který se přes obec proháněl 118 kilometrovou rychlostí. 

Dne 23. ledna 2023 v ranních hodinách se klatovští dopravní policisté v rámci dohledu nad silničním provozem zaměřili na dodržování povolené rychlosti. Policejní hlídkou byli kontrolováni řidiči jedoucí po silnici I. třídy č. 27 projíždějící přes obec Malá Víska, kde je nejvyšší povolená rychlost 50 km/h.

Krátce po osmé hodině policisté zjistili osobní automobil tovární značky Škoda Octavia jedoucí přes obec Malá Víska ve směru na obec Klatovy. Uvedenému vozidlu byla naměřena rychlost jízdy 118 km/h. Policejní hlídka okamžitě za tímto vozidlem vyjela a vozidlo předepsaným způsobem zastavila. Následně byla započata silniční kontrola, kterou policisté zjistili, že se jedná o dvacetiletého řidiče z Klatovska. Dotyčný byl ve vozidle sám. Následně byl muž vyzván, aby se podrobil dechové zkoušce, která prokázala negativní výsledek. Řidiči policisté sdělili, jakého protiprávního jednání se dopustil a informovali ho o tom, že se jedná o  přestupek, který nelze řešit na místě, a proto bude přestupek oznámen a projednán příslušným správním orgánem.

Ve správním řízení hrozí řidiči pokuta do výše 10 000 korun, zákaz řízení na dobu 6 až 12 měsíců a přičtení 5 bodů do bodového hodnocení řidiče.  

Nejen mladí řidiči si silnici zamění za závodní dráhu a rádi sešlápnou plynový pedál, ale je nutné si uvědomit, že omezení, především ta v obci, mají své opodstatnění, přičemž stačí málo a může dojít k obrovské tragédii.

por. Barbora Šmaterová, DiS.
24. ledna 2023

Odkazy do noveho okna

překročení rychlosti

překročení rychlosti 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem