Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

AKTUALIZACE - Hádka skončila napadením a vraždou

KRAJ - Krajští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Všemu měl předcházet slovní konflikt mezi dvěma muži, který skončil zabitím jednoho z nich. 

AKTUALIZACE:

V souvislosti s případem, ke kterému došlo v neděli nad ránem v jedné z říčanských ubytoven, již krajští kriminalisté sdělili obvinění pro zvlášť závažný zločin vraždy podle § 140 odst. 1 devětačtyřicetiletému muži, který měl po slovním konfliktu napadnout 28letého muže a způsobit mu zranění, která pro něho byla smrtelná.

Současně kriminalisté podali podnět k návrhu vzetí obviněného muže do vyšetřovací vazby, a to pro § 67 písm. a) trestního řádu, tedy aby se nevyhýbal trestnímu řízení.

Vazbu soudce okresního soudu včera v odpoledních hodinách akceptoval.


mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
28. listopadu 2022

_____________________________________________________________________________________________________________

V neděli, jedenáct minut po čtvrté hodině ranní, byli policisté přivoláni k slovnímu konfliktu dvou mužů na jedné z říčanských ubytoven. Když do pěti minut po oznámení na ubytovnu přijeli, nalezli na místě vážně zraněného muže, kterému začali okamžitě poskytovat první pomoc.

Další  z hlídek do tří minut nalezla a za použití donucovacích prostředků – hmatů, chvatů a použití namířené zbraně - zadržela útočníka, který ihned po napadení utekl a zamkl se na jednom z pokojů.

Policejní hlídka poskytovala vážně zraněnému muži, který byl viditelně v ohrožení života, nepřetržitě první pomoc. V době, kdy se chystala použít i přístroj AED, již byli na místě profesionální zdravotníci, kteří si muže převzali do své  péče a pokračovali v život zachraňujících úkonech. Bohužel, jeho zranění byla natolik vážná, že přímo na místě zemřel.

Podezřelého muže (49 let), který měl napadnout mladšího z ubytovaných (28 let) a způsobit mu nožem zranění, kterým i přes okamžitou pomoc policistů a zdravotníků podlehl, policisté zadrželi a umístili do policejní cely.

Okolnostmi a motivem konfliktu mezi oběma muži, který skončil smrtí jednoho z nich, se zabývají krajští kriminalisté. Ti již v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze zvlášť závažného zločinu vraždy.

Zvuková nahrávka

mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
KŘP Středočeského kraje
27. listopadu 2022

vytisknout  e-mailem