Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Spadla klec

CHRUDIMSKO – Oba obvinění skončili ve vazbě. 

Minulý týden chrudimští kriminalisté obvinili devětadvacetiletého muže z trestných činů krádeže, porušování domovní svobody, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Z trestného činu krádeže pak obvinili i čtyřicetiletou ženu. Muži hrozí až pět let vězení, žena v případe odsouzení může ve vězení strávit až dva roky.

A čeho se měli dopustit? Kriminalisté jim kladou za vinu, že v srpnu nejprve společně kradli na zahradě rodinného domu, následně muž sám odcizil věci ze zaparkovaného vozidla a pak neoprávněně v několika případech použil odcizenou platební kartu. Při svém jednání navíc řídil motorové vozidlo, přesto, že měl platný zákaz řízení a to až do srpna 2026. Svým jednáním celkem způsobili škodu téměř půl milionu korun.

Nebylo to ale poprvé, kdy se oba obvinění měli dopouštět trestné činnosti. Z trestného činu krádeže, porušování domovní svobody a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání si oba vyslechli obvinění už v červnu tohoto roku. Tentokrát se za nimi však zavřely dveře vazební věznice. Kriminalisté daly podnět k podání návrhu na vzetí obviněných do vazby a soudce následně návrhu státního zástupce vyhověl.

2. září 2022
por. Mgr. Dita Holečková
tisková mluvčí policie Pardubického kraje

vytisknout  e-mailem