Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Způsobila dopravní nehodu, přitom za volantem neměla co dělat

RAKOVNICKO – Jednu osobu musel do nemocnice transportovat vrtulník. 

V sobotu 4. června, po 22. hodině, vyjížděly všechny složky integrovaného záchranného systému k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, k níž došlo v Hořesedlích v prostoru křižovatky. Na místo musel vzlétnout i záchranářský vrtulník.

K dopravní nehodě došlo tak, že 18letá žena řídila automobil Ford po místní komunikaci ve směru na Velkou Černoc, kde na křižovatce pravděpodobně nerespektovala dopravní značení „Dej přednost v jízdě!“ a vjela do dráhy vozidlu Škoda Octavia jedoucímu po hlavní silnici od Prahy na Karlovy Vary. V tom došlo ke střetu pravého boku Fordu s přední částí vozidla Škoda Octavia, kterou řídil 60letý muž.

Při nárazu byla mladá žena odvezena s blíže nespecifikovaným zraněním do rakovnické nemocnice a šedesátiletý řidič vyvázl bez zranění. Nicméně jeho stejně stará spolujezdkyně byla s těžkým zraněním transportována do jedné z pražských nemocnic vrtulníkem.

Šetřením na místě policisté zjistili, že 18letá žena není držitelkou řidičského oprávnění, tudíž za volantem neměla co dělat.

Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření dopravních policistů.

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
6. června 2022

vytisknout  e-mailem