Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Hříšníci za volantem

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Mužům hrozí trest odnětí svobody. 

Nejen sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu ohrožovali během uplynulých dnů dva notně opilí řidiči.

V pátek 1. dubna hodinu před půlnocí zastavila policejní hlídka v obci Záhorovice vozidlo značky Mazda. Devětačtyřicetiletý muž se po kontrole dokladů podrobil dechové zkoušce. Poté co nadýchal 2,23 promile alkoholu, se přiznal, že před jízdou vypil půl litru tvrdého alkoholu. Policisté mu zadrželi řidičské oprávnění a zakázali další jízdu.

Řízení si bude muset na nějakou dobu odpustit i dvaapadesátiletý muž, kterého policisté zastavili v sobotu večer ve Vlčnově za volantem Volkswagenu. Ten sice neprozradil, co vypil, ale voda to určitě nebyla. Dechový přístroj totiž vykázal hodnotu 2,57 promile alkoholu. I jemu policejní hlídka zadržela řidičský průkaz a zakázala další jízdu.

Oběma mužům nyní za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí až roční vězení včetně zákazu řízení.

Třetí hříšník, který sice nebyl pod vlivem alkoholu, ale za volantem také neměl co dělat, ukončil svoji jízdu v neděli v ranních hodinách v Uherském Brodě. Vozidlo značky Opel Astra řídil i přesto, že má až do listopadu tohoto roku vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Třicetiletý muž je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Na ten zákon pamatuje až dvouletým pobytem za mřížemi.

4. dubna 2022, por. Bc. Milena Šabatová

vytisknout  e-mailem