Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Alkohol, drogy a mládež 2021

PLZEŇSKÝ KRAJ – Na území našeho kraje proběhla koncem října celorepubliková akce. 

Na území Plzeňského kraje proběhla koncem října celorepubliková bezpečnostní akce s názvem „ALKOHOL, DROGY A MLÁDEŽ“. Přes stovku policistů se zaměřilo na dodržování zákonů o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek a hazardních hrách. Tato akce proběhla na území okresů a krajského města ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem, městskou policií, Celní správou České republiky, Českou obchodní inspekcí a Odborem sociálně právní ochrany dětí společně. Policisté se ve spolupráci s orgány státní správy a samosprávy  zaměřili  při kontrolách restauracích zařízení, diskoték a heren na dodržování zákaz prodeje a podávání alkoholu, cigaret a nelegálních drog osobám mladším osmnácti let, ale i na dodržování zákazu umožnit jim hazardní hraní.

Více informací:  https://www.policie.cz/clanek/alkohol-drogy-a-mladez-2021.aspx

Do akce se zapojilo 109 policistů a 41 pracovníků státní správy a samosprávy, zkontrolovali 466 osob ve 133 provozovnách a  zjistili celkem 12 mladistvých osob s pozitivním výsledkem na alkohol.

Na problematiku týkající se návykových látek se zaměřili policisté z odděleních tisku a prevence. Ti během října ve školách na území Plzeňského kraje zrealizovali téměř dvacet besed u dětí na druhém stupni na téma základy právního vědomí týkající se problematiky alkoholu a návykových látek.


por. Bc. Hana Kroftová
8. listopadu 2021

vytisknout  e-mailem