Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Podvodník si svého "úlovku" dlouho neužil

BENEŠOVSKO - Teď mu hrozí až 8 let ve vězení 

Benešovští kriminalisté sdělili obvinění z podvodu 28letému muži, a to jen o den později co se podvodného jednání na 48letém muži měl dopustit. 
Ve večerních hodinách 27. října se oba muži sešli v Benešově, aby společně podepsali kupní smlouvu o koupi bytu v Praze a poškozený muž měl složit zálohu 500 tisíc korun. Poškozený muž chtěl celou zálohu vyplatit převodem na účet, ale druhý muž trval na vyplacení v hotovosti, protože tvrdil, že má exekuce, proto nemá žádný svůj bankovní účet. Byt, který prodával, má být jeho babičky, za kterou s plnou mocí vystupoval.

Obviněný muž přijel do Benešova s kupní smlouvou i návrhem na vklad práva do katastru nemovitostí. Pak ale předložil cizí občanský průkaz, kde se vydával za někoho jiného. Oba muži veškeré smlouvy podepsali a 28letý muž i s penězi ve výši 500 tisíc korun odjel taxi službou do Prahy.
Až následně si poškozený všiml, že občanský průkaz je v policejní databázi vedený jako ztracený. Ihned kontaktoval policisty, popsal jim celou událost a za vozidlem taxi služby, ve které jel obviněný muž, se sám okamžitě vydal. Policistům popisoval, kde se pohybují a v Praze pak vozidlo taxi sám svým vozidlem zablokoval a donutil muže, aby mu vrátil zpět jeho peníze. Ten mu je vydal a následně si policisté muže převzali a odvezli na policejní služebnu.

Hned druhý den mu sdělili obvinění ze spáchání zločinu podvod. Nyní může v případě pravomocného odsouzení skončit až na 8 let ve vězení.
 
por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
4. listopadu 2021

vytisknout  e-mailem