Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Muž využil příležitosti

DĚČÍNSKO - V děčínském baru ukradl peněženku; Řídili opilí a další zprávy. 

Využil příležitosti

     Z přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku se bude zodpovídat 55letý muž, který je podezřelý, že koncem září využil příležitosti a v děčínském baru ukradl odloženou peněženku, ve které byla finanční hotovost a platební karta. Muž se u výslechu ke svému jednání přiznal, pokud případ skončí u soudu, v krajním případě mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Řídili opilí

     Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 32letý muž, kterého ve středu dopoledne zastavila v Rumburku policejní hlídka. Řidič vykazoval známky podnapilosti, což potvrdila i dechová zkouška, při které mu policisté naměřili přes 2,7 promile alkoholu v dechu, pokud bude muž uznán vinným, hrozí mu až roční vězení.

     Ze stejného trestného činu je podezřelý i 31letý řidič, který si ve čtvrtek po půlnoci sedl v Děčíně za volant, i když před jízdou požil alkohol. Policisté mu naměřili přes 2,2 promile alkoholu v dechu, při lustraci navíc zjistili, že má uložen zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel, takže je navíc podezřelý také ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který trestní zákoník stanoví až dvouletý trest odnětí svobody.

Zloděj vzal sudy od piva

     Policisté pátrají po neznámém pachateli, který se v Jiřetíně pod Jedlovou vloupal do skladu prodejny občerstvení, odkud odcizil tři prázdné sudy od piva. Celková škoda na odcizených sudech a poškození objektu byla vyčíslena na pět tisíc korun, ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádeže.

Vloupání do domu

     Z přečinů krádeže a porušování domovní svobody je podezřelý neznámý pachatel, který se v Dolním Podluží vloupal do domu, ve kterém probíhá rekonstrukce. Odcizil motorovou pilu a aku vrtačku, škoda zatím nebyla přesně vyčíslena. Pokud se podaří zloděje vypátrat, hrozí mu v krajním případě až tříleté vězení.

Z auta zmizela nafta i nářadí

     Škodu kolem šedesáti tisíc korun způsobil neznámý zloděj, který v Mikulášovicích ukradl z nádrže nákladního automobilu 300 litrů motorové nafty, z vozidla navíc odcizil dvě autobaterie, zajišťovací klíny, zadní svítilny a z bedny umístěné na vozidle různé nářadí. Policisté nyní po lapkovi, kterému za přečin krádeže hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi, pátrají.

29. října 2021, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pio@pcr.cz

vytisknout  e-mailem