Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Bezpečnostní opatření VOLBY 2021

OLOMOUCKÝ KRAJ - Policisté budou monitorovat okolí volebních místností. 

V souvislosti s nadcházejícími volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, které proběhnou v pátek 8. října a v sobotu 9. října 2021 připravilo Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje bezpečnostní opatření k zajištění nerušeného průběhu voleb.

Před jejich začátkem i po celou dobu voleb budou policisté monitorovat okolí volebních místností. Policisté budou rovněž úzce spolupracovat s jednotlivými volebními komisemi, a to za účelem přijetí nezbytných opatření k odstranění nežádoucích jevů, které by mohly narušit důstojný průběh voleb. Spolupráce s volebními komisemi bude pokračovat i po uzavření volebních místností s cílem předejít případným komplikacím při sčítání či převozu volebních výsledků. Policejní hlídky se budou v rámci výkonu služby pohybovat zejména v místech, kde by mohlo dojít k narušení veřejného pořádku a v okolí volebních místností.

V rámci bezpečnostního opatření budou policisté provádět také preventivní činnost zaměřenou na předcházení páchání protiprávního jednání.

por. Mgr. Marie Šafářová
7. října 2021

vytisknout  e-mailem