Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Ujížděl, došlo i na varovný výstřel

O víkendu nemohli kolegové z orlickoústecké hlídkové služby mávnout rukou nad způsobem jízdy nočního řidiče vozidla Škoda Felicia jedoucího od Albrechtic k Sázavě. Nejel po silnici, ale polovinou vozidla travnatým porostem, což mohlo poukazovat na špatný zdravotní stav, ale i možné ovlivnění alkoholem, jenže… Jakmile řidič zjistil, že ho policisté chtějí kontrolovat, začal ujíždět. Jeho snaha o ujetí měřila zhruba kilometr. Zradil ho průjezd zatáčkou, havaroval a z Felicie začali utíkat 2 cestující. Hlídka je hlasitě vyzvala k zastavení, jednoho zajistila během pár vteřin, druhý pokračoval v útěku. Nezastavily ho výzvy ani rezavý plot s ostnatými trny, k zastavení a změně směru ho přiměl až varovný výstřel, po kterém si pokračování v útěku rozmyslel. 

nábojnicenábojnicePři prokázání totožnosti se muži zákona nestačili divit, kdo před nimi stojí. Oba „útěkáři“ byli mladší 18 let, vozidlo údajně vzali doma otci jednoho z nich bez dovolení a vydali se na noční dobrodružnou projížďku. Neoprávněné užívání vozu, řízení bez řidičského oprávnění, snaha o útěk, to není vše, co bylo v rozporu se zákonem. Mladistvý neřidič se podrobil dechové zkoušce, která měla výsledek pozitivní s 0,37 promile alkoholu v dechu.

I když řidiči ještě nebylo 18 let, může skončit před soudem, kde se maximální hranice trestní sazby bude snižovat na polovinu.

Co je pro něj větším trestem, zda podezření z provinění, poranění způsobené přelézáním rezavého plotu s trny, které si vyžádalo lékařské ošetření, nebo zodpovídání se otci, to ví hlavně on sám.

por. Mgr. Eva Maturová
tisková mluvčí
19. srpna 2021

vytisknout  e-mailem