Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Uspokojení se nedočkal, zato přišel o peněženku

PROSTĚJOV - Zlodějka nekradla jen jednou. 

Sexuálního uspokojení za peníze se počátkem tohoto měsíce zachtělo staršímu muži v Prostějově. Dohodl se proto se svou téměř o dvě dekády mladší známou a sešli se na dámských toaletách na vlakovém nádraží v Prostějově. Kalhoty stažené na půl žerdi byly příčinou toho, že z jejich kapsy na zem muži vypadla peněženka. Všimla si toho však jen sexuální pracovnice, která nezaváhala a peněženky se zmocnila. Poté se vymluvila na nevolnost a spěšně toalety opustila. Že přišel o peněženku, muž zjistil, až když také opustil záchodky. Ženu však už nezastihl. S peněženkou přišel i o finanční hotovost, osobní doklady a platební kartu. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Že žena známého nechtěla příliš poškodit, ale pouze toužila po snadném výdělku, se ukázalo v následujících dnech. Peněženku s kompletním obsahem, vyjma hotovosti 700 korun, totiž muži v místě bydliště vrátil posel, kterého s ní poslala.

Stejnou ženu prostějovští policisté podezírají také z další krádeže. Té se měla dopustit 10. dubna 2021 na osmnáctileté dívce v zahrádkářské oblasti Močidýlka v Prostějově. S dívkou se měla seznámit téhož dne u vlakového nádraží a poté s ní zůstat a několik hodin s ní trávit čas procházkami Prostějovem. Kolem dvaadvacáté hodiny si dívka potřebovala vyřídit telefonický hovor. Během toho jí však její nová známá telefon vytrhla z ruky a ponechala si ho. Ustanovit ji jako podezřelou z tohoto jednání se podařilo jen proto, že se dívce představila alespoň svou přezdívkou a díky osobní a místní znalosti policistů, kteří hned věděli, komu přezdívka patří.

K oběma skutkům se podezřelá přiznala. V případě odsouzení jí za uvedené jednání hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

por Mgr. Františe Kořínek

24. května 2021

vytisknout  e-mailem