Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Po návratu z vězení neměl kde bydlet

PŘEROV - S hledanou přítelkyní užíval byty cizí. 

Ze zločinu krádež a přečinu porušování domovní svobody podezírají přerovští policisté osmadvacetiletého muže a jeho o tři roky starší přítelkyni. Těchto skutků se měli podezřelí dopustit tím, že v pátek 12. března 2021 měli neoprávněně vniknout do bytu v bytovém domě na Žerotínově náměstí v Přerově a setrvat tam až do nedělních ranních hodin, kdy je tam přistihla majitelka bytu a věc oznámila policistům. Ti oba podezřelé na místě zadrželi a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu porušování domovní svobody.

V průběhu šetření policisté zjistili, že po přistižené ženě pro podezření z jiného protiprávního jednání pátrají ostravští kolegové. Jako vysvětlení, proč se k tomuto jednání uchýlili, muž uvedl, že prý po návratu z vězení neměl kde bydlet.

Zadrženou dvojici policisté dále podezírají, že se stejného jednání dopustili už ve dnech 8. – 12. března v jiném bytě stejného domu. Tam navíc nezvaní návštěvníci poškodili pračku prádla a odcizili červenou sportovní bundu, čím měli majiteli bytu způsobit škodu vyčíslenou na 1 300 korun. Tento skutek tak policisté šetří navíc i pro podezření ze zločinu krádež.

por. Mgr. František Kořínek

16. března 2021

vytisknout  e-mailem