Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Hlídejte si své psí miláčky

Pardubický kraj – Jejich volné pobíhání může být nebezpečné nejen pro řidiče. 

Během uplynulého víkendu operační důstojník na lince 158 přijal celkem pět oznámení o volně pobíhajících psech. Hned v pátek odpoledne v obci Dolní Libchavy viděl muž volně pobíhat hnědého psa a tak zavolal. Policisté hned kontaktovali starostku obce. Celá věc se vyřešila během pár okamžiků, jelikož majitel byl na blízku a na zapískání k němu jeho pejsek hned přiběhl.

V sobotu u obce Časy a Opatovec pobíhali psi přímo po silnici, kdy řidiči kolem jedoucích aut museli brzdit a dávat pozor, aby nedošlo k nehodě. V obou těchto případech došlo k odchycení psů na místě, a k předání jejich majitelům. U Budislavi oznamovatelka našla kokršpaněla, který měl na sobě psí známku. Kontaktovala tedy starostu a na policisty se obrátila jen proto, aby o nálezu věděli, kdyby se ozval majitel. V neděli, tentokrát v obci Pastviny na orlickoústecku, volně pobíhal černý pes. Policisté se i v tomto případě spojili se starostou a ten již věděl, komu malého cestovatele předat.

Ani v jednom případě naštěstí nedošlo ke zranění ani kolemjdoucích ani volně pobíhajících psů a všichni výletníci se v pořádku vrátili ke svým majitelům.

23. listopadu 2020
por. Mgr. Dita Holečková
tisková mluvčí policie Pardubického kraje

vytisknout  e-mailem