Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Ujížděl policistům

ZLÍNSKO: Odmítl zkoušku na alkohol i na drogy. 

Ve středu krátce po jednadvacáté hodině dohlíželi na provoz vozidel u frekventované křižovatky v Otrokovicích místní policisté. Zpozorovali, že směrem do Zlína jede vozidlo tovární značky Opel, kterému nesvítilo předepsané osvětlení. Za pomoci světelného výstražného znamení a nápisu „STOP“ na policejním vozidle se snažili řidiče tohoto vozidla zastavit. Ten ale naopak zvýšil rychlost, přes souvislou čáru předjel před ním jedoucí vozidlo a pokračoval v jízdě směrem do Zlína. Vzhledem k jeho nebezpečné jízdě operační důstojník navigoval další dostupné hlídky k zastavení řidiče tohoto vozidla, který svou jízdou bezprostředně ohrožoval řidiče dalších vozidel.

Riskantní řidič měnil směr jízdy, až najel na dálnici, kde pokračoval v jízdě v protisměru. Asi po půl kilometru na nějakou dobu vypnul na vozidle světla, otočil se a jel zpět do Zlína. Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení chtěli řidiče znovu zastavit v místní části Zlína, Malenovicích, řidič ovšem výzev k zastavení nedbal. Policisté proto k zastavení vozidla použili zastavovací pás. Vozidlo na něj ve vysoké rychlosti najelo a po několika metrech zastavilo. Policisté viděli, že z místa řidiče vyběhl muž, který utíkal směrem ke kolejím.

Po pár minutách muže ležícího ve vysoké trávě policisté vypátrali. Ten s nimi ovšem odmítl spolupracovat. Odmítl také zkoušku na přítomnost alkoholu i drog, nesouhlasil ani s lékařským vyšetřením. Policisté třiačtyřicetiletého muže z Karviné převezli do policejní cely. Vozidlo, které mělo po události poškozené pneumatiky, odvezla odtahová služba.

19. listopadu 2020, por. Bc. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem