Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Začala plavková sezona

ZLÍNSKO: Zlodějka prodavačkám neunikla. 

Zlínští policisté sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu krádež devětadvacetileté ženě žijící v obci na Zlínsku, která v pondělí dopoledne odcizila v nákupním středisku v centru Zlína zboží za více než šest tisíc korun. V případě odsouzení jí hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Žena se vydala do Zlína krást. Pro tuto příležitost se vybavila speciálně upravenou nákupní taškou. V jedné z prodejen nákupního centra ve Zlíně odcizila nejprve kuchyňskou pánev a v další prodejně potom plavky a oblečení. Zboží si uložila do tašky a z první prodejny s ním nepozorovaně odešla. Ve druhé prodejně už takové štěstí neměla. Při jejím odchodu z prodejny upozornil na krádež bezpečnostní alarm. Žena se vrátila dovnitř a tvrdila prodavačkám, že nic neukradla. Při dalším průchodu bezpečnostním rámem se alarm ozval znovu. Zlodějka zpanikařila, položila tašku s veškerým odcizeným zbožím na pult a z obchodu utekla. Záhy ji ovšem zadržela jedna z prodavaček.

Policisté na místě ženu podezřelou z krádeže zadrželi a po zjištění veškerých okolností ji převezli do policejní cely. Zboží, které ukradla, mělo hodnotu šest a půl tisíce korun. V rejstříku trestů má tato recidivistka dva záznamy pro násilnou i majetkovou trestnou činnost. Po rozhodnutí soudce bude vyšetřování její trestné činnosti probíhat na svobodě.

29. července 2020, por. Bc. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem