Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Práce ve Vrběticích pokračují i v době nouzového stavu

ZLÍNSKO: Cílem velitele zásahu je práce co nejdříve ukončit. 

I přes vyhlášený nouzový stav pokračují práce na ohledání v epicentru skladovacího objektu č. 12. Cílem velitele zásahu je záchranné a likvidační práce v areálu co nejdříve ukončit.

V současné době pracujeme ve dvousměnném provozu, tak aby byl maximálně využit rozsah denního světla. V důsledku toho je každodenně uzavírána pozemní komunikace mezi Haluzicemi a Lipovou v době od 7 – 18 hodin, přičemž v ranních hodinách umožňujeme průjezd autobusových spojů, které jsou uvedeny v aktuálním dopravním řádu. Je velmi pravděpodobné, že se činnosti v areálu budou časově každodenně prodlužovat, a s tím se bude prodlužovat i doba uzavírání komunikace. O případných změnách uzavření komunikace budeme starosty dotčených obcí včas informovat.  

Nyní pracují pyrotechnici v náročném svahovitém terénu, který si vyžaduje i nasazování lezeckých skupin Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. Pyrotechnici při ohledání epicentra exploze stále nachází velké množství zbraní, poškozené munice a jejich elementů. Poté, co ukončíme činnosti v epicentru, bude proveden plošný sběr doposud neprohledaných lokalit v rozloze kolem 26 hektarů.

Vzhledem k tomu, že vše nasvědčuje možnosti ukončení zásahu složek integrovaného záchranného systému v průběhu letních měsíců, velitel zásahu intenzivně připravuje činnosti související s ukončením tohoto bezpečnostního opatření.

26. dubna 2020, mjr. Mgr. Lenka Javorková

Vrbětice duben 2020Vrbětice duben 2020

vytisknout  e-mailem