Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Policisté na hranicích asistovali při předávání medvíďat

ZLÍNSKÝ KRAJ: Kontroly na hranicích pokračují. 

Policisté v těchto dnech nad rámec standardních činností provádí kontroly v místech bývalých hraničních přechodů se Slovenskem, a to ve Starém Hrozenkově, Strání, Střelné, Brumově – Bylnici a Velkých Karlovicích. Policisté prozatím zkontrolovali téměř 30 tisíc vozidel mířících do České republiky a přibližně stejný počet osob vyjíždějících z naší republiky. Do naší země nevpustili 326 osob, vycestovat z republiky odepřeli 403 lidem. 

Podle policistů sloužících v současné době na bývalých hraničních přechodech jsou lidé ve většině případů vůči nařízením vlády a ministerským opatřením chápaví a vstřícní, ovšem najdou se i jedinci, kteří upřednostňují své individuální potřeby, nechtějí nařízení respektovat a chovají se k policistům arogantně. Takoví lidé, pokud neuspějí na jednom místě, zkouší přejet přes hranice na vedlejších hraničních přechodech, ovšem neúspěšně, protože policisté si informace předávají a navíc se na všech místech dodržují opatření stejně.

Naštěstí se najdou  i úsměvavé okamžiky, jako například včera na bývalém hraničním přechodu v Brumově – Bylnici. Každodenní práci tam policistům zpříjemnila asistence při předávání dvou medvíďat na slovenskou stranu. Dvě tříměsíční medvědí mláďata po domluvě s policisty z cizinecké policie na hranice včera odpoledne přivezl chovatel ze Žatecka. Za dodržení všech hygienických pravidel si medvíďata převzali pracovníci kontaktní zoologické zahradě v Liptovském Mikuláši, kde budou mít mláďata nový domov. Byla to jediná schůdná cesta, jak medvíďata na Slovensko dostat.

Policisté velmi kladně hodnotí vstřícnost představitelů jednotlivých obcí, kteří nám pomohli a poskytli prostory a zázemí při zřizování odbavovacích míst na bývalých hraničních přechodech. Díky jejich pomoci máme na těchto místech technické zázemí pro výkon služby a policisté, kteří slouží ve dvanáctihodinových službách, mají možnost odpočinku. 

7. dubna 2020, mjr. Mgr. Lenka Javorková

medvíďatamedvíďata

Odkazy do noveho okna

medvíďata

medvíďata 

Detailní náhled

medvíďata

medvíďata 

Detailní náhled

medvíďata

medvíďata 

Detailní náhled

kontroly na hranicích

kontroly na hranicích 

Detailní náhled

kontroly na hranicích

kontroly na hranicích 

Detailní náhled

kontroly na hranicích

kontroly na hranicích 

Detailní náhled

medvíďata

medvíďata 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem