Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Kvůli počasí jsme přerušili práce ve Vrběticích

ZLÍNSKO: Práce budou pokračovat, až bude počasí příznivější. 

V posledních dnech se průměrná teplota v epicentru exploze v muničním areálu ve Vlachovicích – Vrběticích pohybovala kolem - 5 C, což znemožňovalo práci pyrotechniků při ohledání místa činu, jelikož je epicentrum pokryté vrstvou sněhu a zemina a trosky jsou promrzlé, tak že nelze od nich bez zvýšeného rizika oddělovat munici a její komponenty. 

Z důvodu zvyšující se rizikovosti prováděných prací v muničním areálu rozhodl velitel zásahu od 17. prosince minimálně do 26. prosince práce přerušit. Přerušeny tak jsou jak činnosti v epicentru, tak i plošný pyrotechnický sběr a hloubkový pyrotechnický průzkum. Střežení areálu nadále probíhá. Složky integrovaného záchranného systému tento čas využívají k provádění nezbytných revizí, oprav a k údržbě techniky, která je v průběhu prací vysoce zatěžována.

V souvislosti s přerušením prací na ohledání druhého epicentra exploze není uzavírána pozemní komunikace mezi Haluzicemi a Lipovou a občané ji mohou bez problémů využívat.

Obyvatelům okolních obcí nedoporučujeme v období vánočních a novoročních svátků používat zábavnou pyrotechniku, která je doprovázená zvukovými projevy. Pokud už k jejímu použití dojde, je potřeba upozornit na to s předstihem policisty přímo v areálu muničních skladů ve Vrběticích na telefonním čísle: 606 070 326.  

21. prosince 2018, mjr. Mgr. Lenka Javorková

vytisknout  e-mailem