Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Senior poslal Jekaterině více než šedesát tisíc korun

ZLÍNSKO: Neposílejte peníze cizím lidem! 

Další podvod na internetu šetří policisté z oddělení hospodářské kriminality ve Zlíně. Vzhledem k tomu, že se jedná již o několikátý podobný případ, varujeme všechny muže a ženy, kteří se seznamují prostřednictvím různých internetových aplikací, aby byli obezřetní a v žádném případě neposílali peníze lidem, které neznají.

V dubnu kontaktovala třiasedmdesátiletého muže ze Zlína na internetové seznamce pětačtyřicetiletá žena, která se představila jako Jekaterina z Ruska. Popsala seniorovi svoje rodinné prostředí s tím, že by s ním chtěla koncem dubna oslavit svoje narozeniny a strávit s ním týden ve Zlíně. V souvislosti se svým příletem požádala o částku 1500 USD na cestu. Muž jí peníze zaslal prostřednictvím mezinárodní peněžní společnosti. „Jekaterina“ odepsala, že si peníze vyzvedla a koupila si letenku na následující den. Následující den napsala muži opět email, že je na letišti, kde koupila dárek, se kterým ji nechtějí pustit přes letištní kontrolu. Požádala o 1300 USD, v opačném případě jí prý hrozí vězení. Muž tedy prostřednictvím stejné společnosti zaslal další peníze. Od té doby se Jekaterina stala nekontaktní a důvěřivý senior přišel o více než šedesát tisíc korun.

Za trestný čin podvod hrozí prozatím neznámé pachatelce v případě jejího vypátrání a odsouzení trest odnětí svobody až na pět let.

12. prosince 2018, por. Bc. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem