Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Čelní srážka oktávky a autobusu - aktualizace

ZLÍNSKO: Při střetu s autobusem utrpěl řidič oktávky těžké zranění. 

Dopravní policisté a kriminalisté nadále zjišťují informace k dnešnímu odpolednímu střetu autobusu a osobního vozidla u Luhačovic. Řidič osobního auta utrpěl při dopravní nehodě těžké zranění.

Komplikace v provozu na silnici č. 492 u Luhačovic způsobilo vyšetřování vážné dopravní nehody. Od Luhačovic směrem k obci Dolní Lhota jel dnes chvíli před druhou hodinou odpoledne pětačtyřicetiletý řidič s vozidlem Škoda Octavia. Z dosud nezjištěných příčin se dostal do protisměru. V té chvíli jel z opačného směru po silnici linkový autobus Mercedes-Benz. Došlo k čelní srážce obou vozidel.

Při nehodě utrpěl řidič osobního vozidla těžké zranění, se kterým byl převezen do nemocnice. Nikdo jiný, řidič autobusu a cestující, nebyl při nehodě zraněn. Policisté odhadli výši škod na jednotlivých vozidlech. Na oktávce činí sto padesát tisíc, na autobuse se škoda vyšplhala na rovný milion korun. Policisté u devětatřicetiletého řidiče autobusu provedli dechovou zkoušku ke zjištění ovlivnění alkoholem. Zkouška byla negativní.

Policisté po dobu práce na místě dopravní nehody komunikaci na několik hodin zcela uzavřeli. Objízdná trasa vedla přes obce Petrůvka, Slavičín a Bojkovice.

4. června 2018, por. Bc. Vladislav Malcharczik

Aktualizace  - 5. června 2018

Vyšetřování dopravní nehody si převzali zlínští kriminalisté, kteří žádají cestující z autobusu, aby se ozvali na linku 158. Jejich svědectví napomůže při objasnění okolností dopravní nehody. V autobuse mělo v době střetu cestovat 8 cestujících. Děkujeme.

mjr. Mgr. Lenka Javorková

Odkazy do noveho okna

Luhačovice1

Luhačovice1 

Detailní náhled

Luhačovice

Luhačovice 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem