Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Vnikl do sklepní kóje

KLADENSKO - Rady, jak předejít krádežím ze společných prostor domu. 

V pondělí 8. ledna 2018 se na Obvodní oddělení Kladno – město dostavil čtyřicetiletý muž z Kladna, aby učinil oznámení týkající se vloupání do sklepní kóje, která náleží k jeho bytu a to v Kladně v ulici Kardinála Berana. Zatím nezjištěný pachatel v době od 29. prosince 2017 do 8. ledna 2018 vnikl nejprve do společných prostor a následně do sklepa bytového domu, kde násilím překonal zámek u výše uvedené sklepní kóje. Zde si pravděpodobně prohlédl jízdní kolo, které bylo přikryto dekou a zloděje zřejmě nezaujalo a zanechal ho odkryté a z místa odešel, aniž by cokoliv odcizil.

Případ je prošetřován jako přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Aby se podařilo pachatele vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí výše uvedené nemovitosti v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno - město, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Děkujeme za spolupráci.

Rady, jak předejít krádežím ze společných prostor domu:

  • Sklepní kóje, suterénní prostory i balkony mějte řádně zabezpečeny vhodnými dveřmi (nejlépe plné, venkovní, z pevných materiálů) s pevnými zabezpečovacími klikami a kvalitními bezpečnostními zamykacími systémy.
  • Přístupovou cestu k těmto prostorám vždy zamykejte.
  • V místnosti, která slouží jako úschovna kol, zabudujte stojan, nebo jiný systém zajištění, ke kterému se budou kola a další vybavení napevno připevňovat.
  • Máte-li ve skladovacích prostorech okna, je třeba je opatřit mechanickými zábranami, jako jsou mříže, nebo uzamykatelné okenice.
  • Domluvte se se všemi obyvateli domu na řádném uzamykání všech vstupních dveří do domu a nevpouštějte do objektu cizí osoby.

nprap. Michaela Nováková
tisková mluvčí
P ČR Kladno
10. ledna 2018

vytisknout  e-mailem