Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Bezostyšně okrádala seniory

BRNO: Kriminalisté objasnili další sérii krádeží na starších lidech. 

Královopolským kriminalistům se podařilo objasnit sérii případů okradených seniorů. Prozatím třináct skutků s celkovou škodou téměř osmdesát tisíc korun má mít na svědomí sedmadvacetiletá žena z Brna. 

Podezřelá si vždy vmyslela nějakou legendu a vetřela se starším lidem do bytu. V některých případech s ní spolupracovala další žena, která je v současné době ve výkonu trestu v zahraničí. Podezřelá nejčastěji tvrdila, že je pracovnice z energetické společnosti a jde zkontrolovat zásuvky a vrátit přeplatek, kdy scénář byl pak vždy totožný. Žena vytáhla bankovky a žádala o rozměnění. Přitom si vysledovala, odkud senior bere peníze a pak jen vyčkala na vhodný okamžik a úspory odcizila.

Nejvyšší částku si zlodějka odnesla z bytu v ulici Bulharské, kde okradla starší  manželský pár. V tomto případě použila právě výše uvedenou legendu. Požádala nejprve o rozměnění pětitisícové bankovky a následně dvojici zaměstnala zapojením prodlužovací šňůry do zásuvky. Mezitím z povlaku polštáře odcizila jednadvacet tisíc korun.

V jiném případě se ve spolupráci s druhou ženou vetřela do bytu osmasedmdesátiletého  muže a obdobným způsobem mu  odcizila glukoměr v hodnotě tři tisíce korun. 

Na svědomí má podezřelá i loupež, které se měla dopustit společně s dosud neustanoveným mužem. V bytě dvaadevadesátileté paní, zjistili, kde má uložené úspory a poté seniorku muž fyzicky zadržel, aby jí podezřelá mohla vzít dva tisíce korun.

Kriminalisté ženě prokázali také krádež v obchodním domě v ulici Kolaříkově, kde osmapadesátileté nakupující nepozorovaně vytáhla z kabelky zavěšené na vozíku peněženku. Kromě částky tři tisíce korun získala i platební kartu, pomocí které se zlodějce podařilo neoprávněně vybrat z bankomatu celkem devětadvacet tisíc korun.

Žena s obdobnou trestní minulostí je stíhána vazebně a nyní čelí obvinění z trestných činů krádež, loupež, porušování domovní svobody a neoprávněné padělání a pozměnění platebního prostředku, za které ji může hrozit až desetiletý pobyt za mřížemi.

Zvukový záznam:0410.mp3

por. Andrea Cejnková, 4. října 2017

vytisknout  e-mailem