Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Prověřovací součinnostní cvičení složek IZS AMOK 2017

kRAJ - Cvičení se účastnilo 96 zakročujících osob 

Dne 26. 9. 2017 se v obci Dobrovice, okr. Mladá Boleslav, uskutečnilo prověřovací cvičení složek Integrovaného záchranného systému Středočeského kraje na téma Zákrok proti aktivnímu útočníkovi 2017. Cvičení bylo vyhlášeno hejtmankou Středočeského kraje, organizačně bylo zaštítěno školním policejním střediskem Krajského ředitelství policie Středočeského kraje a účastnily se ho složky IZS Středočeského kraje - Policie ČR, Hasičský záchranný sbor, Sbor dobrovolných hasičů a Zdravotnická záchranná služba, celkový počet účastníků cvičení činil 280 osob, z toho bylo 96 zakročujících. Dalšími účastníky cvičení byli figuranti, kteří představovali osoby postižené útokem, a organizátoři cvičení.

Scénář cvičení vycházel v některých částech z událostí, které se odehrály v poslední době v zahraničí, jeho hlavním cílem bylo prověřit zákrok Policie ČR proti aktivnímu útočníkovi, který střelnou a bodnou zbraní napadl účastníky taneční zábavy v dobrovické sokolovně. V době útoku bylo v sokolovně přítomno 99 osob, všichni figuranti byli frekventanty základní odborné přípravy Policie ČR nebo instruktoři služební přípravy školního policejního střediska. Jejich zranění různé závažnosti byla simulována pomocí maskérských setů pracovníky Českého červeného kříže a policisty Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy.

Zákrok byl o to složitější, že se v sokolovně pohyboval ještě druhý pachatel, který v nepřehledné situaci vzal dva rukojmí, tudíž se na místo dostavila i zásahová jednotka Krajského ředitelství policie Středočeského kraje. Prostor sokolovny byl zadýmen, neboť v nastalé panice zahořely ubrusy od převrácené svíčky. Na tyto všechny události musely správně reagovat všechny složky na místě zásahu, včetně velitele zásahu a jeho štábu, tiskové mluvčí Policie ČR a krizoví interventi všech zasahujících složek.

Cvičení trvalo od 19.00 hodiny do 21.40 hodiny, ukončeno bylo po eliminaci obou útočníků, uhašení drobného požáru a evakuaci a ošetření všech zraněných. Součástí cvičení byla i aktivace traumatologického plánu Oblastní nemocnice Mladá Boleslav, kam byli někteří zranění skutečně převezeni k urgentnímu příjmu. Kromě samotného zákroku Policie ČR, při kterém byly využity i tzv. prvosledové hlídky určené pro tyto typy zákroků, byla prověřena i vzájemná součinnost všech složek IZS na místě zásahu.

mjr. JUDr. Petra Hofmanová 

Odkazy do noveho okna

1 cvičení 1

1 cvičení 1 

Detailní náhled

2 cvičení 2

2 cvičení 2 

Detailní náhled

3 cvičení 3

3 cvičení 3 

Detailní náhled

4 cvičení 4

4 cvičení 4 

Detailní náhled

5 cvičení 5

5 cvičení 5 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem