Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Sociální sítě - rady a doporučení

Sociální sítě - jsou fenoménem současné doby. Umožňují virtuální propojení jednotlivců nebo skupin lidí za účelem sdílení různých typů informací nebo dat. Používání sociálních sítí je velice populární, ale je potřeba dbát na bezpečnost a ochranu soukromí.

Narůstá také počet podvodů prostřednictvím sociálních sítí. Pachatelé mnohdy získají přístup do existujícího účtu a komunikují s nic netušící obětí. Požadují drobnou finanční výpomoc nebo hlas v anketě, poté zasílají odkaz na předem připravené podvržené webové stránky. Oběť poskytne své přihlašovací údaje k účtu na sociální síti nebo také přihlašovací údaje do internetového bankovnictví a údaje o své platební kartě. Pachatelé je následně využívají k odčerpání dostupných finančních prostředků, případně k vyřízení rychlé půjčky a odčerpání i těchto dalších finančních prostředků.

Při komunikaci přes Facebook nebo kdekoliv jinde na internetu buďte velmi obezřetní. Pokud chybí fyzický či vizuální kontakt, nikdy nemůžete vědět, zda skutečně komunikujete s konkrétní osobou. V žádném případě nedoporučujeme poskytovat autorizační kódy k internetovému bankovnictví nebo prémiovým mobilním platbám jiným lidem.

vytisknout  e-mailem