Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

V kabelce měla téměř padesát tisíc korun

VSETÍNSKO: Žena při nákupech přišla o kabelku se čtyřiceti osmi tisíci korun. 

Při nákupu v obchodním centru ve Vsetíně zmizela ženě kabelka, kterou měla zavěšenou na háčku nákupního vozíku. Škoda přesáhla padesát tisíc korun.

Osmapadesátiletá žena ze Vsetína šla včera kolem druhé odpoledne nakupovat do jednoho z místních obchodních center. Svou kabelku si pověsila na nákupní vozík a postupně nabírala zboží. Najednou si uvědomila, že již nemá kabelku na háčku vozíku.

Neznámý pachatel využil většího shonu ve středisku a také nepozornosti nakupující a kabelku nepozorovaně vzal. Přišel si na docela slušnou sumu, neboť v kabelce kromě osobních dokladů, staršího mobilního telefonu, platební karty a stravenek se nacházela hotovost ve výši čtyřicet osm tisíc korun. Celková škoda tedy přesáhla o několik stokorun padesátitisícovou hranici.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Nadále intenzivně zjišťují informace, které by je dovedly k pachateli tohoto skutku.

Shon a nepozornost nakupujících nahrávají zlodějům ve výkonu jejich řemesla. Při manipulaci s větším obnosem financí bychom měli být zvláště opatrní. Pokud peníze vybíráme a nepotřebujeme k dalšímu nákupu, měly by naše kroky vést domů a zde peníze bezpečně uložit. Pokud jsou to peníze určené k nákupu nějakého dražšího zboží, měli bychom toto zboží koupit jako první a teprve potom se zaměřit na nákup ostatního. Jednou z možností je taktéž bezhotovostní platba s použitím platební karty.

 

25. listopadu 2016, por. Bc. Vladislav Malcharczik

vytisknout  e-mailem