Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ukončení případu ŽRALOK

Policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK), kteří jsou zařazeni v pracovním týmu Daňová Kobra, v těchto dnech navrhli státnímu zástupci Městského státního zastupitelství v Praze obžalovat jednu osobu ze zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby s více než stomilionovou škodou.  

Tato osoba měla nejméně v období od 1. ledna 2012 do 30. listopadu 2014 fakticky řídit společnost, ve které byla nejdříve jednatelem a později společníkem. Následně na pozice jednatelů měla dosadit osoby, které ovládala. Obchodní společnost poskytovala reklamní služby, a to zejména ve formě vysílacích časů na outdoorových obrazovkách po celé České republice, a z této činnosti vykazovala vysoká uskutečněná zdanitelná plnění. Za účelem snížení daňové povinnosti měla tato osoba vytvořit sama, či za spolupráce jiných ovládaných osob, skupinu dalších obchodních společností, které fakticky řídila a které vystavovaly fiktivní faktury za účelem snížení daňové povinnosti. Tímto jednáním měla být způsobena škoda ve výši nejméně 112 milionů korun.

V květnu 2015, kdy pracovníci Daňové Kobry prováděli realizaci tohoto případu (s krycím názvem Žralok), se podařilo zajistit jako výnos z trestné činnosti finanční prostředky a nemovitosti v celkové hodnotě cca 100 milionů korun. Více k realizaci najdete ZDE.

V případě pravomocného rozsudku hrozí obviněné osobě trest odnětí svobody až na 10 let.

V rámci tohoto případu je třeba vyzdvihnout aktivní a rozsáhlou spolupráci v rámci metody Daňová Kobra, mj. s Finančním analytickým útvarem Ministerstva financí.

 

pplk. Mgr. Jaroslav Ibehej
ÚOKFK SKPV
26. července 2016

vytisknout  e-mailem