Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Pili nebo nepili

VSETÍNSKO: Přes svátky jsme zjistili řidiče pod vlivem alkoholu i návykových látek. 

Přes velikonoční svátky se policisté zaměřili na zjišťování ovlivnění řidičů alkoholem nebo jinými návykovými látkami. V okrese Vsetín policisté řešili od pátku včetně pondělí celkem osmnáct případů, kdy ne vše v tomto ohledu bylo v pořádku.

Období velikonočních svátků je obdobím zvýšeného pohybu řidičů a mnohdy i řidičů svátečních na našich silnicích. Nedílnou součástí práce policistů v tomto čase je i dohled na bezpečnost v silničním provozu. Během čtyř dní od pátku do pondělí zjistili policisté celkem osmnáct případů, kdy by se mohlo jednat o ovlivnění řidiče alkoholem nebo jinou návykovou látkou.

Policisté prováděli u některých řidičů motorových vozidel i orientační test na zjištění ovlivnění návykovými látkami, který vyšel u osmi řidičů pozitivně. U těchto případů nadále zjišťují, v jakém rozsahu byli tito řidiči ovlivněni návykovou látkou. K tomu jim napomohou výsledky znaleckých posudků.

Dále policisté zjistili sedm případů, kdy byli řidiči jak motorových tak nemotorových vozidel ovlivněni alkoholem. Ve třech případech se jedná o přestupkové jednání řidičů aut, kdy dechové zkoušky měly hodnotu nižší jak jedno promile. V jednom případě jde o přestupek cyklisty, který v sobotu v sedm hodin večer v Karolince nadýchal 2,12 promile. I jednání tohoto osmapadesátiletého muže z Karolinky bude oznámeno ke správnímu orgánu, kdy mu v tomto případě hrozí až padesátitisícová pokuta. Ve třech zbývajících případech řidičů pod vlivem alkoholu zahájili policisté úkony trestního řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Nejvyšší naměřenou hodnotu při dechové zkoušce řidiče motorového vozidla policisté zaznamenali v sobotu o půl druhé odpoledne v obci Ústí u Vsetína třiapadesátiletému řidiči ze Vsetínska. Tento jel s Fordem Fokus od obce Leskovec a hodnota dechové zkoušky je 1,97 promile. V tomto případě dále následovalo zadržení řidičského průkazu a zákaz jízdy.

Až padesátitisícová pokuta hrozí ještě dvěma cyklistům a jedné řidičce osobního auta. Cyklisté odmítli provedení dechové zkoušky ke zjištění ovlivnění alkoholem, řidička potom odmítla provedení testu na ovlivnění návykovými látkami. Tímto jednáním se taktéž dopustili přestupkového jednání.

29. března 2016, por. Bc. Vladisalv Malcharczik

 

 

 

 

vytisknout  e-mailem