Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Čert nebo Mikuláš

VSETÍNSKO: V Lidečku proběhl další ročník preventivní akce. 

Poblíž základní školy v Lidečku dnes dopoledne proběhl další ročník akce „Čert nebo Mikuláš“. Společně s policisty se na kontrole řidičů podíleli i žáci místní školy.

Dopravní a pořádkoví policisté dnes dopoledne dostali významnou posilu. Na kontrolním stanovišti poblíž základní školy v Lidečku jim pomáhali s kontrolami vozidel a řidičů místní žáci. Děti se dozvěděly, jak kontrola probíhá, co je to dechová zkouška a proč se kontroly provádějí. O tom všem jim kromě policistů povídal i krajský koordinátor BESIP. Na konci kontroly i děti přistupovaly k řidiči a hodnotily výsledek kontroly. Řidič dostal od dětí buď andílka, nebo čerta. Pozadu s dárky nezůstali ani policisté. Ti v rámci zvýšení bezpečnosti spolujezdců například při opravách vozidel v provozu nebo dopravní nehodě rozdávali pro ně reflexní vesty. I koordinátor BESIP přišel s malým dárkem.

A jak to dnes dopadlo? S dětmi jsme zkontrolovali více jak tři desítky vozidel. Nezjistili jsme žádné vážné porušení pravidel. I tak děti rozdaly sedm čertů řidičům, kteří přece jenom nějaký prohřešek provedli. Ve většině případů to bylo nevhodné uložení předmětů ve vozidle, které by v případě dopravní nehody mohly způsobit zranění. Přijel i řidič se špatným osvětlením vozidla a jeden řidič ještě nepřezul na zimní pneumatiky.

Na závěr i děti dostaly malý dárek – reflexní pásky.

 

4. prosince 2015, nprap. Bc. Vladislav Malcharczik

 

Odkazy do noveho okna

Čert nebo Mikuláš (5)

Čert nebo Mikuláš (5) 

Detailní náhled

Čert nebo Mikuláš (4)

Čert nebo Mikuláš (4) 

Detailní náhled

Čert nebo Mikuláš (3)

Čert nebo Mikuláš (3) 

Detailní náhled

Čert nebo Mikuláš (2)

Čert nebo Mikuláš (2) 

Detailní náhled

Čert nebo Mikuláš (1)

Čert nebo Mikuláš (1) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem